Connect with us

Osina

Kolejne maski dla mieszkańców

Osina. Dzisiaj, w piątek 24 kwietnia, gmina otrzymała kolejną partię masek wielokrotnego użytku, które trafią do mieszkańców miejscowości Węgorza i Kikorze.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W godzinach popołudniowych maski mieszkańcom Węgorzy dostarczą radni Zdzisław Doszczeczko i Grzegorz Husiatyński (każdy w swoim okręgu wyborczym. W miejscowości Kikorze dystrybucją masek zajmie się sołtys Wioleta Wnuk oraz radny Irek Pomykała.
W czwartek, maski uszyte przez Panie ze Szkoły Podstawowej w Osinie zostały przekazane mieszkańcom Redostowa, Bodzęcina i Węgorzyc. Rozniesieniem ich zajęli się radne Jolanta Buksińska i Anna Pałczyńska, radny Łukasz Lokaj i sołtys Leszek Witek.
W przeciągu tygodnia przekazano mieszkańcom wszystkich miejscowości ponad 1000 szt. masek wielokrotnego użytku, zakupionych przez Gminę lub uszytych przez pracownice naszej szkoły, z materiałów również zakupionych z funduszy gminnych.

Red.

powiązane – „Pakiety dla mieszkańców”

Osina

Gabaryty i mycie

Osina. Gmina zapowiada termin odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz mycie pojemników na śmieci.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane będą z terenu całej Gminy w dniu 17 września 2020 roku. Wieczorem dnia poprzedzającego wskazaną datę tzn. 16 września mają być wystawione przed posesje, w sposób umożliwiający pracownikom firmy wywozowej ich odbiór. Co można wystawić, a czego nie odbierze firma, szczegółowo opisane jest na stronie www.osina.pl w zakładce Gospodarka Odpadami. Odpady ustawiamy w okolicy pojemników na odpady zmieszane, w widocznym miejscu. Gmina apeluje o nie wystawianie odpadów wielkogabarytowych w innych terminach, gdyż następny termin będzie 10 grudnia 2020 r.

Mycie pojemników na śmieci przez PGK odbędzie się w dniach 12-13-14.10.2020r – poniedziałek, wtorek, środa. Akcja będzie przeprowadzona przy nieruchomościach mieszkańców Gminy Osina w dniach odbioru odpadów tj. w pierwszej kolejności będą odbierane odpady z pojemników według harmonogramu, natomiast w tym samym dniu pojemniki zostaną umyte przez pojazd przeznaczony do wykonania takiej usługi. Gmina prosi mieszkańców gminy Osina aby w dniach odbioru odpadów z pojemników, nie zapełniać pojemników odpadami, w celu zapewnienia Spółce właściwego wykonania usługi mycia pojemników”.

red.

powiązane – „Bodzęcin – Msza dożynkowa”

Kontynuuj czytanie

Osina

Bodzęcin – Msza dożynkowa

Osina. Krzysztof Szwedo Wójt Gminy Osina, pani sołtys Anna Pałczyńska oraz mieszkańcy Bodzęcina zapraszają rolników i wszystkich mieszkańców gminy na Dożynkową Mszę Świętą dziękczynną za tegoroczne plony.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Msza odbędzie się 5 września o godz. 17.00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Bodzęcinie. Po mszy mieszkańcy Bodzęcina zapraszają na drobny poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

red.

powiązane – „Bodzęcin – list w sprawie wyborów”

Kontynuuj czytanie

Osina

Zabawy w niedzielę

Osina. Przy okazji otwarcia familijnej huśtawki będzie wspólna zabawa.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Co się będzie działo wtedy na osiedlu mieszkaniowym w Osinie dokładnie organizatorzy nie podają, ale miejscowi mogą to po prostu sprawdzić na miejscu.

red.

powiązane – „Może bez segregacji u mieszkańców?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie