Connect with us

Goleniów

Kolej Metropolitalna opóźniona

Goleniów. Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (SKM), której częścią jest linia do Goleniowa, notuje wielomiesięczne opóźnienia.

Opublikowane

w dniu

W gminie Goleniów planowane są węzły i przystanki SKM w: Załomiu, Kliniskach, GPP, Goleniowie i Porcie Lotniczym Goleniów.

Jak podaje PR Szczecin, wykonawca dwóch najważniejszych jej części, czyli modernizacji linii kolejowej łączących Gryfino oraz Police ze Szczecinem, praktycznie zaprzestał prac. Spółka Trakcja wielokrotnie była wzywana do przyspieszenia tempa robót przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Niewiele to jednak dało.

Byliśmy na placu budowy, nie wygląda to optymistycznie – mówił w audycji interwencyjnej „Czas Reakcji” Roman Walaszkowski, dyrektor biura Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

– Nie widać żadnego postępu prac. 5 marca odbyliśmy wizytę na terenach, o których mieliśmy informację, że powinny trwać prace. Skolwin, Police, Turzyn, Niebuszewo, Gryfino, Daleszewo. Nie spotkaliśmy ani jednego człowieka, który prowadziłby jakieś prace – mówił Walaszkowski.

Zgodnie z planem prace miały się zakończyć w przyszłym roku, najprawdopodobniej jednak termin ten będzie przesunięty o ponad rok.

Inwestycja, której zadaniem jest skomunikowanie kolejowe m.in. Szczecina, Gryfina, Polic i Goleniowa, warta jest blisko 800 mln zł. Ponad 500 milionów złotych to unijne dofinansowanie. W najgorszym scenariuszu, inwestycji grozi nawet utrata unijnej dotacji.

red.

powiązane – „Dworzec – ruszają prace budowlane”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie