Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Kocham ten zawód

Z Wojciechem Kulczyńskim, któremu towarzyszy żona Maria, rolnikiem z Miękowa, rozmawiamy o pracy w rodzinnym gospodarstwie rolnym.

Opublikowane

w dniu

– Pobudka w lecie ok. 6 rano, a wczoraj zakończyłem pracę o 21. Nie cierpię na bezsenność i sypiam bardzo dobrze, a wstaję tak wcześnie do obrządku. Jak się ma krowy i świnie to trzeba się nimi codziennie zająć. Po nakarmieniu z rana żona wyprowadza krowy na pastwisko, które w naszym wypadku jest oddalone od domu o prawie kilometr. Cielaki karmimy mlekiem matek wcześniej od nich oddajanym. Tym też zajmuje się żona. Ja chodzę koło trzody. No i zawsze w polu jest coś do zrobienia. Obrządek rano i wieczorem zajmuje nam po ok. 2 godziny. Pomiędzy tymi porami zmieniam tylko maszyny i pracuję w polu. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Ale i później jest w gospodarstwie zawsze jakaś praca. Czasu wolnego jest niewiele. Przez 30 lat byliśmy tylko dwa razy nad morzem przez 3 dni, a i to zastąpił nas wtedy syn. Tak byle kto tego nie może zrobić, bo musi wiedzieć komu, co dać i ile – mówi W. Kulczyński.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie