Connect with us

Aktualności

Koalicja prysnęła z sesji

NOWOGARD. Kabaret na sesji Rady Miejskiej Nowogardu: radni SLD i PSL uciekli z dzisiejszej sesji, by nie wziąć udziału w głosowaniu nad obniżką opłat śmieciowych. Wyszli na przerwę i już nie wrócili.

Opublikowane

w dniu

Sesję zwołano na żądanie opozycji. Sesja się rozpoczęła o 8.30, po czym radny Marcin Wolny zgłosił wniosek o 10 minut przerwy. Wniosek przegłosowano, koalicja wyszła z sali, rzekomo się naradzić. Po 10 minutach okazało się, że koalicjanci uciekli z urzędu, a sesji – z braku kworum – nie można kontynuować. Sesję przerwano na czas nieokreślony.

Wszelkie próby dodzwonienia się do radnego Marcina Wolnego, szefa klubu SLD, wnioskodawcy sławnej już przerwy i osoby mogącej mieć wiedzę o losie zaginionej dziesiątki radnych SLD i PSL nic nie dały. Telefon radnego Wolnego uparcie milczy.

Komentarz radnego Rafała Szpilkowskiego z klubu Wspólny Nowogard:
Zobaczyliśmy dziś smutne oblicze nowogardzkiej samorządności. Ucieczka radnych koalicji SLD-PSL z sesji nadzwyczajnej to gest Kozakiewicza wobec wszystkich mieszkańców gminy Nowogard niezadowolonych z wysokości opłat za śmieci. Nie mamy wątpliwości, że tą cwaniacką zagrywkę wymyślił i przeprowadził przewodniczący rady Bielida, który po przyznaniu ostatnio samemu sobie Lauru Cisowego, kolejny raz udowodnił, że nadmiar władzy bardzo szkodzi ludziom słabym moralnie.

Uzupełnienie:
O godz. 13.40 udało nam się wreszcie skontaktować z zaginionym radnym Wolnym. Kategorycznie odmówił jakichkolwiek wyjaśnień i trzasnął słuchawką.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie