Connect with us

Aktualności

KO zamiast PO?

Wtorkowe popołudniowe spotkanie towarzyskie członków goleniowskiej PO i paru sympatyków tej partii z byłą minister edukacji Joanną Kluzik-Rostkowską i posłanką Magdaleną Kochan. Rozmowa o patriotyzmie i szkolnictwie była podobno początkiem Klubu Obywatelskiego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

 Na początek świetny żart prowadzącego spotkanie Łukasza Mituły, gminnego szefa PO: „Bardzo proszę się przedstawiać zabierając głos, bo nie wszyscy się tu znamy”. Sala przyjęła żart jak należy – jako żart, bo przecież znali się wszyscy, z zebrań PO. Część poświęcona patriotyzmowi nie była specjalnie wciągająca. Rozmowa o szkole była już zdecydowanie ciekawsza, szczególnie w części dotyczącej rezygnacji z obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Tu pani minister była przekonująca i rzeczowa. Zebrani nie dowiedzieli się nic o celu tworzenia Komitetu Obywatelskiego w Goleniowie, który jest inicjatywą odgórną, partyjną i zapewne (nie pytaliśmy) polityczną. Warto przypomnieć słowa Grzegorza Schetyny, który tuż po wyborze na szefa PO zapowiedział tworzenie Komitetów Obywatelskich, które mają się stać „początkiem nowej Platformy Obywatelskiej”. Najwidoczniej słowo ciałem się staje.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie