Connect with us

Aktualności

Kłopoty z podejmowaniem decyzji

Z Andrzejem Wyganowskim, burmistrzem Gminy Stepnica, wiceprzewodniczącym zgromadzenia Celowego Związku Gmin (CZG) R-XXI, rozmawiamy o wyborach prezesa zarządu i aktualnej sytuacji związku.

Opublikowane

w dniu

– Wszystkie decyzje zapadające w CZG są trudne. Wynika to z rozdrobnienia głosów. Mamy 27 członków-gmin, a każda gmina ma na walnym zgromadzeniu 2 głosy – wójta/burmistrza/prezydenta i kogoś wyznaczonego przez radę gminy. Razem to 54 głosy, a większość daje co najmniej 28 głosów. Każda gmina ma z jednej strony swój własny interes w związku, z drugiej R-XXI rozwiązuje każdej problem odbioru i przetwarzania odpadów komunalnych. Jak trudno jest uzyskać większość głosów pokazuje choćby fakt, że od 4 lat nie ma zmiany ceny za tonę odpadów zmieszanych przyjmowaną na składowisko w Słajsinie. A logika ekonomiczna wskazuje, że one powinny lekko wzrosnąć, bo trzeba mieć pieniądze na rozwój. Ale gminy nie mogą się w tej sprawie porozumieć – mówi A. Wyganowski.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Cała rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i od najbliższego poniedziałku będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie