Connect with us

Aktualności

Kłopoty w dwójce

Duże kłopoty czekają w nadchodzącym roku szkolnym całe środowisko związane ze Szkołą Podstawową nr 2 w Goleniowie. Część uczniów prawdopodobnie trzeba będzie przenieść do innej szkoły.

Opublikowane

w dniu

W wakacje, o czym już wcześniej informowaliśmy, miał być wykonany generalny remont skrzydła, w którym mieści się szatnia dla uczniów już teraz bardzo mocno zatłoczonej szkoły. Kilka dni temu okazało się jednak, że przedstawiciele szczecińskiej firmy WaSeBud, która wygrała przetarg, nie zdecydowali na podpisanie umowy z gminą i trzeba będzie ogłosić kolejne postępowanie.

To oznacza, że remont wykonywany będzie w trakcie roku szkolnego, a wyłączenie skrzydła z użytkowania znacznie ograniczy przestrzeń w i tak mocno zatłoczonej szkole. "Plan awaryjny" jest więc taki, jak informuje dyrektor Wydziału Edukacji w goleniowskim magistracie Janina Mucek, że w przyszłym roku szkolnym dzieci z zerówek i klas szóstych uczyć się będą w budynku Gimnazjum nr 1.

Szczegółowo pomysł rodzicom dzieci, które uczą się obecnie w goleniowskiej "dwójce", ma być przedstawiony podczas spotkania, które odbędzie się w szkole jutro o godzinie 18. Z sygnałów, przekazywanych nam przez rodziców wynika, że szykuje się gorąca dyskusja.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie