Connect with us

Aktualności

Kłopoty w dwójce

Duże kłopoty czekają w nadchodzącym roku szkolnym całe środowisko związane ze Szkołą Podstawową nr 2 w Goleniowie. Część uczniów prawdopodobnie trzeba będzie przenieść do innej szkoły.

Opublikowane

w dniu

W wakacje, o czym już wcześniej informowaliśmy, miał być wykonany generalny remont skrzydła, w którym mieści się szatnia dla uczniów już teraz bardzo mocno zatłoczonej szkoły. Kilka dni temu okazało się jednak, że przedstawiciele szczecińskiej firmy WaSeBud, która wygrała przetarg, nie zdecydowali na podpisanie umowy z gminą i trzeba będzie ogłosić kolejne postępowanie.

To oznacza, że remont wykonywany będzie w trakcie roku szkolnego, a wyłączenie skrzydła z użytkowania znacznie ograniczy przestrzeń w i tak mocno zatłoczonej szkole. "Plan awaryjny" jest więc taki, jak informuje dyrektor Wydziału Edukacji w goleniowskim magistracie Janina Mucek, że w przyszłym roku szkolnym dzieci z zerówek i klas szóstych uczyć się będą w budynku Gimnazjum nr 1.

Szczegółowo pomysł rodzicom dzieci, które uczą się obecnie w goleniowskiej "dwójce", ma być przedstawiony podczas spotkania, które odbędzie się w szkole jutro o godzinie 18. Z sygnałów, przekazywanych nam przez rodziców wynika, że szykuje się gorąca dyskusja.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie