Connect with us

Aktualności

Klient znać prawa nie musi

Z Ireną Henkelman, Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Goleniowie, rozmawiamy o naruszaniu praw konsumentów na przykładzie firmy InPost.

Opublikowane

w dniu

"Sprawa jest bardzo poważna, bo ciężar gatunkowy przesyłek sądowych jest bardzo duży. Brak prawidłowego doręczenia lub niedoręczenie takiej przesyłki może skutkować niedotrzymaniem terminów sądowych, a co za tym idzie naruszenia naszych praw obywatelskich: zaufania obywateli do sądu i prawa do sądu. Prawa konsumenckie są tylko częścią praw obywatelskich, a w przypadku sądu mamy do czynienia z nakazowym przedstawicielstwem władzy państwowej. Dlatego tak istotne są tu terminy związane z doręczaniem pism z sądu. Jeżeli doręczyciel nie zrobi tego prawidłowo, to może w efekcie ograniczyć, albo wręcz pozbawić stronę możliwości obrony swych praw. Może to skutkować unieważnieniem czynności procesowych. Jeżeli więc awizowana dwukrotnie przesyłka jest fikcją doręczenia, bądź doręczenie jest nieprawidłowe lub oparte na nierzetelnej informacji dla adresata, to może faktycznie pozbawić stronę obrony swych praw. Los postępowań sądowych zależy od tego, czy doręczyciel mówi lub nie mówi prawdy", mówi I. Henkelman.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie