Connect with us

Aktualności

Klasycy w formie

Świetny występ brytyjskiego Saxon, okraszony takimi klasykami heavy metalu jak „Crusader”, „Broken Heroes” czy „Denim and Leather”, był okazałym zwieńczeniem pierwszej edycji festiwalu Rock Hard Ride Free, który odbył się w miniony weekend pod Goleniowem.

Opublikowane

w dniu

Impreza rozpoczęła się w piątek, a zagrały tego dnia – jak już informowaliśmy – m.in. Primal Fear, Behemoth i Candlemass. W sobotę po południu solidnie się rozpadało, szczęśliwie już po zakończeniu meczu Polska – Szwajcaria deszcz odpuścił i późnym wieczorem pod główną sceną wreszcie pojawiło się więcej fanów ciężkiego rocka. Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście zapowiedziany osobiście przez burmistrza Roberta Krupowicza koncert "kultowego" Saxon, który przywitał publiczność utworem ze swojej najnowszej, 21. już studyjnej płyty "Battering Ram", a później co rusz serwował najbardziej znane hity. Co ciekawe, wokalista Biff Byford pogratulował Polakom awansu do kolejnej rundy Euro 2016, zaznaczył jednak, że jest jeden problem. Otóż, stwierdził, w finale nasze nasza reprezentacja przegra z Anglią.

Wcześniej dobrze zaprezentowały się między innymi Raven (zespół założony nawet wcześniej niż Saxon), maltański Forsaken, na małą scenę sporo ludzi przyciągnął Exlibris, a prawdziwą perełką okazał się występ amerykańskiego Night Demon.

Oby do zobaczenia za rok!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie