Connect with us

Goleniów

Klaster energetyczny

Goleniów. Gmina inicjuje powołanie klastra energetycznego w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

Opublikowane

w dniu

Jego ideę przedstawił dzisiaj przedsiębiorcom z GPP na spotkaniu w nowej sali konferencyjnej firmy Faraone, wiceburmistrz Tomasz Banach wraz z naukowcami z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Chodzi o systemową produkcję energii elektrycznej i cieplnej na potrzeby gminy i firm z GPP – właśnie na terenie tego parku. Miałyby ją produkować na zarezerwowanych działkach instalacje fotowoltaiczne, biogazownia oraz instalacja termicznej utylizacji odpadów. Byłaby ona odzyskiwana również z leżącej niedaleko gminnej oczyszczalni ścieków oraz wód opadowych. Wymagało by to również powstania wewnętrznej sieci energetycznej oraz cieplnej – w tym łączącej GPP z goleniowskim PEC.

Wiceburmistrz Banach nie ukrywał, że gmina inicjuje projekt, bo jest zainteresowana tańszą energią elektryczną dla odbiorców komunalnych, a przede wszystkim cieplną – opieranie produkcji tej ostatniej o spalanie węgla może być niedługo niemożliwe z powodu obostrzeń klimatycznych oraz rosnących kosztów.

Ścieżka dojścia do powstania klastra została przedstawiona przez naukowców z ZUT – firmy gotowe przystąpić do niego mają czas na wiążące deklaracje do połowy maja br.

red.

powiązane – „PEC – ceny ciepła mocno w górę”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie