Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Kiedy wzrośnie ruch na lotnisku?

Goleniów. Ruch na lotnisku w Goleniowie wróci do poziomu sprzed pandemii dopiero na przełomie 2023/2024 roku.

Opublikowane

w dniu

Takie szacunki przedstawił w Radiu Szczecin rzecznik goleniowskiego portu lotniczego. Obostrzenia covidowe spowodowały, że w minionych dwóch latach znacznie zmalała liczba podróżujących odprawianych w Goleniowie. W 2019 roku podszczecińskie lotnisko obsłużyło 590 tysięcy podróżnych, w ubiegłym roku już tylko niecałe 200 tysięcy.

Spadek jest duży, ale sytuacja będzie się poprawiać – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska.

  • Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz tzw. powrotów na trasy, które przed pandemią były obsługiwane, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Dowodem na to jest linia lotnicza Ryanair, która od 1 maja operuje pięć razy w tygodniu na trasie do Warszawy-Modlin. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły lub w niedługim czasie uruchomią te wszystkie trasy, które były przed pandemią – podkreślał Domagalski.

3 razy w tygodniu do Warszawy kursują również samoloty Polskich Linii Lotniczych Lot.

red.

powiązane – „Nowy system nawigacyjny”

Goleniów

Wracają loty do Oslo

Goleniów. Po pandemicznej przerwie wraca połączenie z Norwegią. Obsługuje je linia Norwegian.

Opublikowane

w dniu

Jak pdoaje Radi Szczecin, pierwszy samolot do Oslo z goleniowskiego lotniska odleci 4 czerwca. Loty będą odbywać się w każdy wtorek i sobotę.

  • To kolejne przywrócone połączenie – mówił radiu Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska. – Cieszy nas to, że linie lotnicze oprócz zwykłych tzw. powrotów na trasy, które były obsługiwane przed pandemią, coraz śmielej myślą o nowych kierunkach. Pozostałe linie lotnicze już uruchomiły, albo w niedługim czasie uruchomią te trasy, które były przed pandemią.

red.

powiązane – „Na czym lotnisko zarabia najwięcej?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jutro na Placu Pileckiego

Goleniów. Hołd polskiemu bohaterowi oddadzą jutro mieszkańcy miasta.

Opublikowane

w dniu

Obchody rocznicy śmierci Witolda Pileckiegopo raz kolejny organizuje parafia pw. Św. Katarzyny – szczegóły na plakacie. Władze gminy i powiatu od lat wszelkie rocznice związane z rotmistrzem Pileckim oraz Żołnierzami Wyklętymi ignorują.
Od marca 2014 roku plac w centrum Goleniowa na Plantach miejskich nosi nazwę Rotmistrza Witolda Pileckiego.

red.

powiązane – „Plac Pileckiego za tydzień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie