Connect with us

Aktualności

Kaznodzieja wędrujący na Forum

Z księdzem Markiem Siwickim z Towarzystwa Chrystusowego, pracującym w parafii pw. św. Katarzyny w Goleniowie, rozmawiamy o charyzmatach Ducha Świętego i krzykach Ogoniastego.

Opublikowane

w dniu

– Duch święty daje w Swej Obecności odpocząć. W czasie modlitwy z nałożeniem rąk, kiedy przechodzi Najświętszy Sakrament są ludzie, którzy upadają nagle na podłogę. I nigdy nie słyszałem, żeby im się coś złego stało. A nieraz te upadki są dotkliwe, z uderzeniem głową o podłogę, ale po czasie kilku, kilkunastu minut nieświadomości, ludzie wstają bez żadnego urazu zewnętrznego lub wewnętrznego. To potwierdza, że ten upadek-spoczynek pochodzi od Bożego Ducha, Ducha Świętego. Jeżeli ja zrobię nad takim człowiekiem znak krzyża świętego i powiem „w Imię Jezusa Chrystusa wstań już”, to on wstaje. W tym stanie on wszystko wie, co się wokół niego dzieje, słyszy głosy ale zalewa go wewnętrzny pokój, światło Boże, Boży Duch, ale nie może wstać. To wiem z własnego doświadczenia – mówi ks. Siwicki.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Cała rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i od najbliższego poniedziałku będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie