Connect with us

Maszewo

Kasztanów nie wytną

Maszewo. Gmina dementuje pogłoski o wycięciu kasztanów w mieście.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak czytamy na gminnej stronie „… związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, dotyczącymi rzekomej wycinki drzew – kasztanów informujemy, że oznaczenie znakiem „X” drzew gatunku kasztanowiec rosnących w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 113 – ul. Jedności Narodowej w Maszewie oznacza, że drzewa te zostaną poddane pielęgnacji zgodnie z ustawą o ochronie drzew. Przedmiotowe prace w koronie drzew będą wykonane przez firmę zewnętrzną wyłonioną w przetargu nieograniczonym. Rejon Dróg Wojewódzkich w Stargardzie jest obecnie w trakcie procedury przetargowej na przedmiotową usługę”.

red.

powiązane – „Ścieżka Maszewo-Bęczno”

Kultura

„HEJ, TY” Teatru Krzyk finalistą

Maszewo. Spektakl zakwalifikował się do finału 11. EDYCJI KONKURSU ENTRÉE w Chorzowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Tylko 5 propozycji teatralnych spośród 25 zgłoszonych zostało zakwalifikowanych do finału. Finaliści i Teatr Krzyk zaprezentują się w listopadzie na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie.”HEJ, TY” wyreżyserowali i napisali scenariusz scenariusz: Marek Kościółek i Anna Giniewska
Wystepują: Aleksandra Czubińska oraz Nikola Palej.

Celem Entrée jest obserwacja, promocja i wspieranie najciekawszych zjawisk na niezależnej scenie teatralnej oraz kształtowanie aktywnego środowiska twórczego.
Projekt Teatru Rozrywki skierowany jest do artystów, którzy mają odwagę poddawać się krytyce i ocenie, podejmować otwartą dyskusję, chcą pytać i być pytani. Entrée tworzy ośrodek wspierający młodych twórców oraz kreuje pozytywny klimat i otoczenie dla rozwijania talentu i umiejętności twórców teatralnych.

red.

powiązane – „Maszewsko-goleniowskie, polsko-ukraińskie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Maszewsko-goleniowskie, polsko-ukraińskie

Goleniów, Maszewo. Marek Kościółek i Lesja Szulc prowadzili wspólnie zajęcia z uczestnikami „Wyżyny Teatralnej”

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Przez trzy dni (2-4 października) trwała w Rudce „Wyżyna Teatralna” w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie Hucie.
Marek Kościółek zagrał tam również w spektaklu „Ważne Okno – homage dla Marii Stangret” przygotowanym przez ekipę „Latający Teatr Kantorowi”. Spektakl został zrealizowany w sierpniu tego w Wielopolu Skrzyńskim w koncepcji reżyserskiej uznanego reżysera Pawła Passiniego.
Na „Wyżynie” zaprezentowały się również m.in. spektakle „Moja Gra” – monodram Nastii Miedviedievej zrealizowany jeszcze w Teatrze Brama oraz spektakl w reżyserii Anny Giniewskiej „More, a more baby”, w którym grają wspomniana Nastia oraz kolejna goleniowianka Lesja Szulc. To niezależne połączenie maszewsko-goleniowskie (oraz co ważne: polsko-ukraińskie) jest warte zauważenia.

red.

powiązane – „Maturzystka nagrodzona za aktorstwo”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Wóz przekazany

Maszewo. Nowy wóz strażacki przekazany i poświęcony 3 października trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębicach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem uterenowionym 4×4 na podwoziu samochodu VOLVO wyposażony w kabinę załogową 6 – osobową, zbiornik wody o pojemności 3000 lirów, nowoczesną autopompę dwustopniową oraz dodatkowo wciągarkę elektryczną oraz maszt oświetleniowy. Samochód spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Jak podane gmina, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Piotra Kiliana w intencji strażaków w kościele Św. Rodziny w Dębicach.

Główna uroczystość miała miejsce przed remizą strażacka, gdzie odbył się uroczysty apel. Całość uświetnił występ goleniowskiej orkiestry dętej „Wood & Brass Band” pod kierownictwem Krzysztofa Sypienia oraz występ zespołu „Dębiczanki”.

Oficjalnego wręczenia kluczyków i dowodu rejestracyjnego do auta na ręce Marcina Gibkiego – Prezesa Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych w Maszewie dokonali Paweł Piesio – Burmistrz Maszewa i Mirosław Górski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Maszewie. Kulminacyjnym punktem uroczystości było odpalenie auta i uruchomienie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Na koniec na uczestników czekał strażacki poczęstunek.

Do zakupu auta dołożyli się:

Gmina Maszewo – 202 849 zł

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 350 000 zł

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Szczecinie – 235 000 zł

Środki OSP Dębice – 1811 zł.

red.

powiązane – „Żłobek otwarty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie