Connect with us

Aktualności

Karuzele, bujaki i piramidy

Kosztem blisko 200 tysięcy złotych wyremontowanych i doposażonych zostanie 26 placów zabaw na terenie gminy Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Udało się wreszcie, po kilkukrotnym odwołaniu procedury, rozstrzygnąć przetarg na wykonanie niepozornych, ale ważnych szczególnie dla mieszkańców terenów wiejskich prac. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił prowadzony przez Waldemara Nowaka Zakład Stolarski z wielkopolskiego Zębowa.

Na nowe urządzenia – będą to między innymi bujaki, karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, linowe piramidy i ścianki wspinaczkowe – liczyć mogą Białuń, Bolechowo, Borzysławiec, Czarna Łąka, Danowo, Glewice, Imno, Kliniska Wielkie, Komarowo, Krępsko, Lubczyna, Łaniewo, Marszewo, Modrzewie, Mosty, Mosty Osiedle, Niewiadowo, Podańsko, Pucice, Rurzyca, Stawno, Święta, Wierzchosław, Załom, Żdżary i Żółwia Błoć. Zapewne już wiosną będzie można z nich korzystać.

Nowych atrakcji doczekają się także dzieci mieszkające w Goleniowie. Co ważne, na nowo zagospodarowany zostanie tak zwany "placu smutku" pomiędzy blokami przy ul. Matejki i Lipową, gdzie pojawi się między innymi linozjazd podobny do tego na zdjęciu. Wkrótce rozpisany zostanie także przetarg na wykonanie nowej wersji legendarnej rakiety, która przez lata stała na goleniowskich Plantach.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie