Connect with us

Aktualności

Karma wraca

Towary o łącznej wartości ponad 260 tysięcy złotych bezpłatnie zamówić będzie mogło w sieci Rossmann dwanaście organizacji pozarządowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Skorzysta także goleniowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Opublikowane

w dniu

W ramach akcji „Pomagamy jak umiemy” uruchomiona została dla klientów popularnej drogerii aplikacja, dzięki której dokonując zakupów wspierano lokalne grupy pomagające dzieciom, osobom chorym czy starszym, a także bezdomnym zwierzętom. Drobny odsetek z każdego zakupu trafiał na ich subkonta, teraz Dom Samotnej Matki „Dar Życia” Caritas w Koszalinie, Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek” w Barlinku, Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Stargardzie oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Goleniowie będą mogły za cała zebraną kwotę zamówić to, co im potrzebne.

Prezes goleniowskiego TOZ Agata Kiziuk zapewnia, że taki prezent zostanie dobrze wykorzystany.

– Z akcji Rossmanna uzbierało się ponad 16 tys. zł, dostaniemy za to od sieci kilka ton suchej i mokrej karmy dla psów oraz kotów. Starczy tego pewnie na kilka miesięcy – powiedziała nam.

Kolejna edycja akcji „Pomagamy jak umiemy” będzie realizowana w 2019 roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie