Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Nowogard

Kara zapłacona?

Nowogard. 1 czerwca wpłynęło do prokuratury rejonowej w Goleniowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w nowogardzkim urzędzie miasta.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z ustaleń Radia Szczecin, skarbnik gminy Nowogard Marcin Marchewka – wraz ze wspólnikiem – kupili od gminy w przetargu w 2010 roku działkę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Kościuszki w Nowogardzie za 10% wartości, czyli za nieco ponad 100 tysięcy złotych. Nieruchomość była przeznaczona na cele rekreacyjno-sportowe.

Jak podaje rozgłośnia, kupcy na jej zagospodarowanie mieli 5 lat, ale do dziś to się nie stało. A zgodnie z przetargiem za niedotrzymanie wskazanych terminów na zagospodarowanie działki, gmina powinna otrzymać ponad 100 tysięcy złotych kary. Czy gmina upomniała się o pieniądze i kara została zapłacona? Tego nie wiadomo, bo skarbnik w rozmowie z reporterem Radia Szczecin zasłonił się niepamięcią i nie był w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie o nabytą 11 lat temu działkę.

„Musiałbym w takim razie sprawdzić, żeby panu cokolwiek odpowiedzieć, bo nawet nie wiem czy pan mówi o tym numerze działki, czy może z kimś innym mnie pan pomylił. Pyta mnie pan o coś, na co nie jestem w stanie udzielić od razu odpowiedzi. Pytanie pana jest zbyt szczegółowe” – mówi radiu Marchewka.

Czy władze gminy na czele z burmistrzem Robertem Czaplą podjęły działania, aby wyegzekwować karę za nie wywiązanie się z umowy? Takie pytanie dziennikarze radia skierowali do wiceburmistrza Nowogardu Jacka Rafińskiego, który podczas zwolnienia zastępuje burmistrza Roberta Czaple. Ten zasłaniał się tym, że nie wie, bo pełni swoją funkcje od 3 miesięcy. Choć, jak sam dodał działka przy ul. Kościuszki o której mowa, nie jest do tej pory zagospodarowana.

„Z tego co wiem, w tej chwili nie jest zagospodarowane, znam pobieżnie, ale nie znam szczegółów dotyczących zapłacenia jakiejkolwiek kary. Z tego, co wiem, działki nie kupił skarbnik tylko wspólnik i jeszcze z kimś, jako współwłaściciel. Ci państwo zostali zobowiązani w jakim zakresie i tak dalej. To wszystko będzie w dokumentach” – mówił radiu Rafiński.

„W obowiązku radnego jest pilnowanie publicznych pieniędzy i na najbliższej sesji Rady Miasta będę dopytywała o kwestię” – tak o sprawie mówiła Radiu Szczecin wiceprzewodnicząca rady miasta Jowita Pawlak.

„Będziemy na pewno dopytywać. Tym bardziej, że sesja, która będzie jest sesja absolutoryjną, wszelkie nieprawidłowości i gospodarność gospodarza, czyli burmistrza gminy trzeba monitorować. Natomiast wiem, że na tej działce się nic nie dzieje, często sama przejeżdżam tą ulicą” – tłumaczyła Pawlak.

red.

powiązane – „Gdzie jest burmistrz?”

Nowogard

Kwatera w budowie

Nowogard. Postępują prace na nowo budowanej kwaterze składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w ramach rozbudowy Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami CZG R-XXI w Słajsinie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Do związku należą wszystkie gminy naszego powiatu. Powierzchnia nowo budowanej kwatery: 6,25 ha. Pojemność: 574.000 m3. Przewidywany czas eksploatacji: 14 lat. Wartość inwestycji 14.659.140,00 zł brutto.

Jak podaje R-XXI, zadanie zostało sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki na zadanie inwestycyjne.

red.

powiązane – „R-XXI buduje wodociąg”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Farma na 4 MW

Nowogard. W Sieciechowie obok Długołęki ma powstać spora farma fotowoltaiczna.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ma to być odnawialne źródło energii (OZE) uzyskiwanej z paneli fotowoltaicznych o mocy 4 do MW. W związku z planami powstania farmy do 30 czerwca trwają konsultacje społeczne w tej sprawie ogłoszone przez burmistrza.

red.

powiązane – „Konsultacje – bez uwag”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Konsultacje – bez uwag

Nowogard. Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie budowy zakładu produkcji pianki PET.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Zakład ma powstać w obrębie Wojcieszyn. Jak podaje gmina konsultacje w formie pisemnej zostały przeprowadzone w dniach 27.05-7.06.2021 r i miały na celu poznanie opinii okolicznych mieszkańców na temat inwestycji. Nie wpłynęły żadne uwagi, zapytania ani wnioski.

red.

powiązane – „JMB inwestuje w Nowogardzie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie