Connect with us

Nowogard

Kara zapłacona?

Nowogard. 1 czerwca wpłynęło do prokuratury rejonowej w Goleniowie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w nowogardzkim urzędzie miasta.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z ustaleń Radia Szczecin, skarbnik gminy Nowogard Marcin Marchewka – wraz ze wspólnikiem – kupili od gminy w przetargu w 2010 roku działkę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych przy ul. Kościuszki w Nowogardzie za 10% wartości, czyli za nieco ponad 100 tysięcy złotych. Nieruchomość była przeznaczona na cele rekreacyjno-sportowe.

Jak podaje rozgłośnia, kupcy na jej zagospodarowanie mieli 5 lat, ale do dziś to się nie stało. A zgodnie z przetargiem za niedotrzymanie wskazanych terminów na zagospodarowanie działki, gmina powinna otrzymać ponad 100 tysięcy złotych kary. Czy gmina upomniała się o pieniądze i kara została zapłacona? Tego nie wiadomo, bo skarbnik w rozmowie z reporterem Radia Szczecin zasłonił się niepamięcią i nie był w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie o nabytą 11 lat temu działkę.

„Musiałbym w takim razie sprawdzić, żeby panu cokolwiek odpowiedzieć, bo nawet nie wiem czy pan mówi o tym numerze działki, czy może z kimś innym mnie pan pomylił. Pyta mnie pan o coś, na co nie jestem w stanie udzielić od razu odpowiedzi. Pytanie pana jest zbyt szczegółowe” – mówi radiu Marchewka.

Czy władze gminy na czele z burmistrzem Robertem Czaplą podjęły działania, aby wyegzekwować karę za nie wywiązanie się z umowy? Takie pytanie dziennikarze radia skierowali do wiceburmistrza Nowogardu Jacka Rafińskiego, który podczas zwolnienia zastępuje burmistrza Roberta Czaple. Ten zasłaniał się tym, że nie wie, bo pełni swoją funkcje od 3 miesięcy. Choć, jak sam dodał działka przy ul. Kościuszki o której mowa, nie jest do tej pory zagospodarowana.

„Z tego co wiem, w tej chwili nie jest zagospodarowane, znam pobieżnie, ale nie znam szczegółów dotyczących zapłacenia jakiejkolwiek kary. Z tego, co wiem, działki nie kupił skarbnik tylko wspólnik i jeszcze z kimś, jako współwłaściciel. Ci państwo zostali zobowiązani w jakim zakresie i tak dalej. To wszystko będzie w dokumentach” – mówił radiu Rafiński.

„W obowiązku radnego jest pilnowanie publicznych pieniędzy i na najbliższej sesji Rady Miasta będę dopytywała o kwestię” – tak o sprawie mówiła Radiu Szczecin wiceprzewodnicząca rady miasta Jowita Pawlak.

„Będziemy na pewno dopytywać. Tym bardziej, że sesja, która będzie jest sesja absolutoryjną, wszelkie nieprawidłowości i gospodarność gospodarza, czyli burmistrza gminy trzeba monitorować. Natomiast wiem, że na tej działce się nic nie dzieje, często sama przejeżdżam tą ulicą” – tłumaczyła Pawlak.

red.

powiązane – „Gdzie jest burmistrz?”

Nowogard

Laureatka z Nowogardu

Nowogard. Aleksandra Krupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie została laureatką tegorocznego wojewódzkiego konkursu dotyczącego problematyki HIV i AIDS.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, Wyróżnienie otrzymała za wywiad, który przeprowadziła ze swoją mamą.

  • Przeprowadziłam go z moją mamą, ponieważ ona pracowała przez ponad 20 lat jako diagnosta laboratoryjny. Przeprowadziłyśmy ten wywiad o HIV-ie i o chorobie AIDS. Zawarłyśmy w tym informacje np. jak można się zarazić, czy jak prowadzić profilaktykę – mówiła radiu Aleksandra Krupa (na zdj. pierwsza z lewej)

red.

powiązane – „Stary szpital do remontu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Stary szpital do remontu

Nowogard. Umowa na termomodernizację starej bryły szpitala w Nowogardzie podpisana.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, podpisana została umowa na wykonanie termomodernizacji starych obiektów Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zaplanowane prace ruszą najpewniej we wrześniu. Ich zakres będzie jednak bardzo szeroki, bo obejmą obiekt administracyjny, laboratoria i starą bryłę głównego budynku, a zakładają między innymi ocieplenie budynków oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.
Termomodernizacja szpitalnych obiektów w Nowogardzie będzie dofinansowana z programu Polski Ład. Koszt inwestycji to blisko 4,8 mln zł, a jej wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży.

red.

powiązane – „Termomodernizacja i lądowisko”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Dyrektor prosi o wsparcie

Nowogard. Dyrektor Kazimierz Lembas opublikował apel z prośbą o wsparcie dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Czytamy w nim m.in. :”…sytuacja, w której znalazł się nasz szpital, zresztą jak większości inne szpitale w całej Polsce, jest to sytuacja trudna i nieprosta. W związku z trudną sytuacją ekonomiczną szpitala, gdzie nastąpił wzrost kosztów energii i usług oraz utylizacji odpadów, oraz podniesienie płacy minimalnej, którą musi zagwarantować szpital swoim pracownikom, zwracamy się z uprzejmą prośbą do podmiotów gospodarczych w Nowogardzie oraz Powiatu Goleniowskiego i osób fizycznych mogących udzielić pomocy naszemu szpitalowi, o udzielenie wsparcia finansowego lub rzeczowego, na pomoc w zakresie leczenia pacjentów wymagających świadczenia usług medycznych…”

Kazimierza Lembasa (radny powiatowy i jednocześnie dyrektora szpitala w Nowogardzie), mówił na jednej z ostatnich sesji rady powiatu, że jego szpital ma problemy finansowe – za rok ubiegły strata była największa w kilkunastoletniej historii jego dyrektorowania.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie