Connect with us

Aktualności

Kamery można wyłączyć

Samorządy, które nie zastosują się do obowiązku transmitowania obrad rad miejskich czy powiatowych mogą… gwizdać na wprowadzone niedawno regulacje. Żadnych konsewkwencji z tego tytułu nie odczują.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdecydowana większość samorządów dostosowała się już do nowych przepisów, problem z tym jest jednak, jak już informowaliśmy, chociażby w Nowogardzie. Uwagi na ten temat zgłaszali opozycyjni wobec burmistrza Roberta Czapli, ten jednak, jak się okazuje… nie musi się tym przejmować. Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na pytania w tej sprawie, które skierowaliśmy do wojewody zachodniopomorskiego.

Prawodawca nie odniósł się w nowych przepisach do konsekwencji wadliwej realizacji obowiązku transmisji, nagrywania i udostępniania nagrań obrad organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego. Nie przewidział też sankcji za nienależyte wykonanie, czy też brak jego realizacji, napisał Piotr Pieleszek z centrum prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Nowogardzcy radni po raz kolejny spotkają się na sesji jutro. Na razie nie wiadomo, czy obrady będą transmitowane.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa

Goleniów. Za tydzień o poranku, ulicami Goleniowa przejdą mężczyźni z różańcami w rękach w pierwszym „Męskim Różańcu”.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Ks. Rafał J. Sorkowicz Schr z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie w rozmowie z nami tłumaczy dlaczego pierwszy, dlaczego męski i wreszcie dlaczego różaniec i to odmawiany na ulicach miasta w sobotni poranek 3 października.

red.

powiązane – „Całonocna adoracja

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Dyrektor na rok, a może dłużej…

Goleniów. Z Michałem Gryczem, nowym dyrektorem ZS nr 1, rozmawiamy o kierowaniu szkołą w czasie pandemii.

Avatar

Opublikowane

w dniu

„Pani Wojtysiak nagle zrezygnowała no i poprosiła mnie był kontynuował jej dzieło” – mówi dyrektor Grycz – „Dałem sobie rok żeby zobaczyć czy ja sobie dam radę, czy ludzie dadzą ze mną radę. Jeżeli wszystko będzie w porządku i ja będę zadowolony to myślę, że to się zakończy moim udziałem w przyszłorocznym konkursie…” Więcej w nagraniu obok.

red.

powiązane – „Zespołu Szkół nr 1 – zmiana dyrektora”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Spalarnia nie musi być w Goleniowie, ale Goleniów ma najlepszą lokalizację – mówi Chrzanowski.

Goleniów. Przewodniczący CZG R-XXI Jacek Chrzanowski opowiada o planach powstania w Goleniowie czystej spalarni odpadów.

Avatar

Opublikowane

w dniu

Około 20 tysięcy ton frakcji odpadów ma rocznie do spalenia związek 27 gmin, do którego chce przystąpić gmina Goleniów. Goleniów ma pomiędzy bazą PGK, a PEC odpowiednią lokalizację. Ale w grę wchodzi także Łobez, Świnoujście i Drawsko. To nie jedyne plany jakie z gmina Goleniów wiąże R-XXI. Więcej o spalarni, jej technologii, samym R-XXI i jego planach inwestycyjnych oraz koncepcji udziału gminy Goleniów w związku i korzyściach z tego płynących, mówi w rozmowie obok przewodniczący Chrzanowski.

red.

powiązane – „Termiczna obróbka odpadów w Goleniowie?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie