Connect with us

Aktualności

Kabaretowy lans burmistrza Czapli

NOWOGARD. Jak donosi oficjalna strona internetowa Gminy Nowogard, www.nowogard.pl, w czwartek 10 sierpnia rzekomo odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanego przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Batalionów Chłopskich. Kolejarze nic nie wiedzą o rzekomej uroczystości.

Opublikowane

w dniu

 Faktem jest, że w czwartek na zmodernizowanym przejeździe kolejowym odbywała się prowadzona przez kolejarzy akcja „Bezpieczny przejazd”. Faktem jest też, że zjawił się tam burmistrz Czapla w towarzystwie dwóch gminnych radnych SLD i z grupką „aktywu społecznego”. Czapla rozdawał gadżety przywiezione przez kolejarzy, wygłosił jakieś przemówienie, z którego wynikało, że remont przejazdu w sporej części był zasługą Gminy Nowogard i jej Ukochanego Przywódcy.  W czwartek internetowy portal gminy opublikował tekst na temat rzekomego uroczystego otwarcia przejazdu i kompletnie zmyślonego udziału Czapli i gminy w remoncie. Jak nietrudno zgadnąć, z tekstu wynika, że bez tego wsparcia kolejarze by nie dali rady. Na zdjęciach jest głównie Czapla.   Fakty są takie, że modernizacja przejazdu kolejowego odbyła się kompletnie bez udziału gminy i samego Czapli. Remont był dawno zaplanowany, całą dokumentację przygotowali kolejarze, całość kosztów poniosły PKP. Kolejarze kategorycznie zaprzeczają, jakoby w czwartek odbywało się jakieś uroczyste otwieranie przejazdu (który funkcjonuje już od dobrych kilku tygodni bez żadnego cięcia wstęgi). Uroczystość jest wymysłem nowogardzkiej propagandy, podobnie jak udział gminy i Czapli w przygotowaniu remontu przejazdu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie