Connect with us

Aktualności

Kabaretowy lans burmistrza Czapli

NOWOGARD. Jak donosi oficjalna strona internetowa Gminy Nowogard, www.nowogard.pl, w czwartek 10 sierpnia rzekomo odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanego przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Batalionów Chłopskich. Kolejarze nic nie wiedzą o rzekomej uroczystości.

Opublikowane

w dniu

 Faktem jest, że w czwartek na zmodernizowanym przejeździe kolejowym odbywała się prowadzona przez kolejarzy akcja „Bezpieczny przejazd”. Faktem jest też, że zjawił się tam burmistrz Czapla w towarzystwie dwóch gminnych radnych SLD i z grupką „aktywu społecznego”. Czapla rozdawał gadżety przywiezione przez kolejarzy, wygłosił jakieś przemówienie, z którego wynikało, że remont przejazdu w sporej części był zasługą Gminy Nowogard i jej Ukochanego Przywódcy.  W czwartek internetowy portal gminy opublikował tekst na temat rzekomego uroczystego otwarcia przejazdu i kompletnie zmyślonego udziału Czapli i gminy w remoncie. Jak nietrudno zgadnąć, z tekstu wynika, że bez tego wsparcia kolejarze by nie dali rady. Na zdjęciach jest głównie Czapla.   Fakty są takie, że modernizacja przejazdu kolejowego odbyła się kompletnie bez udziału gminy i samego Czapli. Remont był dawno zaplanowany, całą dokumentację przygotowali kolejarze, całość kosztów poniosły PKP. Kolejarze kategorycznie zaprzeczają, jakoby w czwartek odbywało się jakieś uroczyste otwieranie przejazdu (który funkcjonuje już od dobrych kilku tygodni bez żadnego cięcia wstęgi). Uroczystość jest wymysłem nowogardzkiej propagandy, podobnie jak udział gminy i Czapli w przygotowaniu remontu przejazdu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie