Connect with us

Aktualności

Już dziękujemy!

Wszelkie ogłoszenia wyborcze powinny już zniknąć z przestrzeni publicznej. Co nie znaczy wcale, że tak się dzieje.

Opublikowane

w dniu

Politykom, biorącym udział w wyborach, ustawodawca dał jasne wytyczne: pełnomocnicy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć materiały promujące ich kandydatów w terminie 30 dni po dniu wyborów. Ostatnie, parlamentarne, odbyły się 25 października, nietrudno więc policzyć, że "godzina 0" już minęła.

Tymczasem w Goleniowie wciąż widać sporo bannerów i plakatów. Na bodaj największym, wiszącym na budynku przy ul. Puszkina, wciąż dumna z Polski jest goleniowska posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Kochan, swoich materiałów wyborczych nie usunęli też jednak m.in. jej partyjny kolega Sławomir Nitras, Halina Szymańska z Prawa i Sprawiedliwości oraz Paweł Słomski (Kukiz `15). Zapewne nasi czytelnicy dołożą kolejne nazwiska.

Usunięcie plakatów i haseł wyborczych ciąży na pełnomocnikach wyborczych. Zaniechanie wykonania tego obowiązku stanowi naruszenie prawa, a burmistrz może
wydać decyzję o usunięciu materiałów na koszt konkretnego komitetu wyborczego. Pełnomocnikom grozi ponadto grzywna w wysokości od 20 do 5000 złotych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie