Connect with us

Aktualności

Jutro wyrok w sprawie Szkolnej 13

Sąd Okręgowy w Szczecinie ogłosi jutro wyrok w sprawie przestępstw związanych z przejęciem prawa własności do szkół przy Szkolnej 13. Poszkodowani to małżeństwo Gwaderów, oskarżonymi są Dariusz M. (niegdyś goleniowski, obecnie poznański „doradca finansowy”), Jerzy N. (były wspólnik Grzegorza Gwadery) oraz Przemysław K. i Piotr B. – dwóch prawników ze Szczecina.

Opublikowane

w dniu

Akt oskarżenia zarzuca im, że m.in. "działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wspólnie i w porozumieniu, w ramach czynu ciągłego, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w krótkich odstępach czasu, doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem" małżeństwo Gwaderów. Dalej ze szczegółami opisane zostało, w jaki sposób poszkodowanych pozbawiono znacznej części majątku. Są też zarzuty dotyczące innych przestępstw, w tym wekslowych na znaczne kwoty.

Prokurator wnioskuje o 3,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności dla Dariusza M. (oskarżanego o podobne przestępstwa również w innych procesach karnych), a dla pozostałej trójki o kary więzienia w zawieszeniu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie