Connect with us

Goleniów

Jutro piknik z orkiestrami

Goleniów. Jutro na stadionie OSiR zagrają orkiestry dęte na sportowym pikniku.

Opublikowane

w dniu

W PROGRAMIE:

godz. 9.00 Turniej w piłce siatkowej mężczyzn – hala sportowa OSiR ul. Szarych Szeregów 14a
godz.11.00 Ligowy mecz piłki nożnej
godz.12.00 Pobór krwi w mobilnym punkcie
godz.12.00 Wystawa zwierzątek domowych
godz.12.15 RUNMAGEDDON KIDS
godz.13.00 Wyścig kolarski GOLENIÓW TOUR 2021
godz.12.00 Bawimy się z goleniowskimi klubami
godz.13.00 Bawimy się z goleniowską Strażą Pożarną i Policją
godz.13.15 „Święto Latawca” Dmuchawce, latawce, wiatr
godz.14.00 Magiczny świat baniek mydlanych
godz.14.00 Spacer po Puszczy Goleniowskiej Nordic Walking
godz.15.30 Splash of Colors
godz.16.15 Pokaz zumby
godz.17.00 Parada orkiestr ulicami Goleniowa
godz.17.30 Występy orkiestr dętych
godz.19.00 WOOD&BRASS BAND koncert jubileuszowy
godz.20.00 Teatr STELLA POLARIS The Dream of the Shaman
godz.21.00 UNITY – premiera

W trakcie imprezy: ujeżdżanie mechanicznego byka, dziecięcy kramik, zamki dmuchane, puszczanie baniek, stoiska sportowe i rekreacyjne, wystawiennicze, gastronomiczne, rękodzielnictwo i wiele innych atrakcji!

red.

powiązane – „Prywatna wizyta eminencji z Watykanu”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie