Connect with us

Goleniów

Jutro piknik z orkiestrami

Goleniów. Jutro na stadionie OSiR zagrają orkiestry dęte na sportowym pikniku.

Opublikowane

w dniu

W PROGRAMIE:

godz. 9.00 Turniej w piłce siatkowej mężczyzn – hala sportowa OSiR ul. Szarych Szeregów 14a
godz.11.00 Ligowy mecz piłki nożnej
godz.12.00 Pobór krwi w mobilnym punkcie
godz.12.00 Wystawa zwierzątek domowych
godz.12.15 RUNMAGEDDON KIDS
godz.13.00 Wyścig kolarski GOLENIÓW TOUR 2021
godz.12.00 Bawimy się z goleniowskimi klubami
godz.13.00 Bawimy się z goleniowską Strażą Pożarną i Policją
godz.13.15 „Święto Latawca” Dmuchawce, latawce, wiatr
godz.14.00 Magiczny świat baniek mydlanych
godz.14.00 Spacer po Puszczy Goleniowskiej Nordic Walking
godz.15.30 Splash of Colors
godz.16.15 Pokaz zumby
godz.17.00 Parada orkiestr ulicami Goleniowa
godz.17.30 Występy orkiestr dętych
godz.19.00 WOOD&BRASS BAND koncert jubileuszowy
godz.20.00 Teatr STELLA POLARIS The Dream of the Shaman
godz.21.00 UNITY – premiera

W trakcie imprezy: ujeżdżanie mechanicznego byka, dziecięcy kramik, zamki dmuchane, puszczanie baniek, stoiska sportowe i rekreacyjne, wystawiennicze, gastronomiczne, rękodzielnictwo i wiele innych atrakcji!

red.

powiązane – „Prywatna wizyta eminencji z Watykanu”

Goleniów

Kto projektuje tunel pod Odrą?

Goleniów. Najlepsi inżynierowie na świecie projektują tunel pod Odrą w ramach budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, to „Tunnel Consult” z Hiszpanii, które kreśliło już najważniejsze przeprawy globu. Do współpracy zaangażowało ich polskie biuro Voeesing, które wygrało przetarg na to zadanie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Projekt obwodnicy jest już na finiszu, a do Szczecina – po akceptacje Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – przyjedzie dwoma samochodami ciężarowymi ze względu na liczbę stron. Pięciokilometrowa przeprawa pod Odrą będzie najdłuższym podwodnym tunelem w Polsce.

  • Robili tunele w Turcji, gdzie jeden z nich był dwupoziomowy i na węźle rozchodził się w dwa różne tunele w dwa kierunki – wskazuje Krystian Fryszkowski z Voeesing Polska.

Obwodnica od Goleniowa do Kołbaskowa ma kosztować ok. sześciu miliardów złotych. Po projekcie i uzyskaniu pozwolenia na budowę czas na wykup gruntów pod trasę. Rząd przeznaczył na to pół miliarda złotych. Inwestycja podniesie znaczenie gospodarcze Pomorza Zachodniego ale także jakość życia dla jego mieszkańców.

red.

powiązane – „Czy cargo lotnicze to przyszłość lotnisk regionalnych w Polsce?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Czy cargo lotnicze to przyszłość lotnisk regionalnych w Polsce?

Goleniów. Grono interdyscyplinarnych ekspertów będzie debatowało nad tym, jak transport lotniczy może wesprzeć wzrost gospodarczy regionu i rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Już 3 października, w Szczecinie, odbędzie się konferencja „Czy leci z nami paczka? Spokojnie, to tylko air cargo”.

Opublikowane

w dniu

Czy Szczecin – Goleniów może dołączyć do grona najważniejszych portów lotniczych cargo w Polsce? Jak lokalny biznes może wykorzystać połączenia lotnicze do budowy przewagi konkurencyjnej w europejskich i globalnych łańcuchach dostaw?. O tym będą dyskutować przedsiębiorcy zapoznając się z perspektywami rozwoju sektora transportu lotniczego w naszym regionie via lotnisko w Goleniowie.

„Czy leci z nami paczka? Spokojnie, to tylko air cargo”
3 października (wtorek), godz. 10
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Szczecin. ul. Piłsudskiego 40
Sala Delfin
Moderacja: Adrian Furgalski, Prezes Zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać ekspertów i ekspertki ds. planowania łańcuchów dostaw, przedstawicieli linii lotniczych czy zagranicznych portów lotniczych, którzy opowiedzą o tym, jak efektywnie wykorzystać możliwości tworzone przez transport lotniczy w modelu biznesowym. Zaprezentowane zostaną także case study sukcesu firm z woj. zachodniopomorskiego, które postawiły na rozwiązania logistyczne tego rodzaju. Wśród gości specjalnych wydarzenia pojawią się przedstawiciele takich firm jak: DSV – Global Transport and Logistics, Welcome AirportServices, DGS Diagnostics, Bring, SkyCargo.

Transport ładunków samolotami to obecnie dynamicznie rozwijający się rynek usług transportowych. Według raportów ULC w pierwszym kwartale br. przez polskie porty lotnicze przetransportowano ponad 45 tysięcy ton cargo „on board”, czyli o 13,3 procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 r. i aż o 65 procent więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. Choć ponad połowa cargo przechodzi przez lotnisko w Warszawie, to coraz większy udział w rynku mają porty regionalne – Rzeszów, Katowice, Wrocław, Gdańsk. Czy już wkrótce wśród liderów znajdzie się też port lotniczy Szczecin-Goleniów? Czy droga lotnicza jest drogą do sukcesu biznesowego firm z województwa zachodniopomorskiego?

Organizatorami konferencji są: Urząd Marszałkowski WZ, Gmina Miasto Szczecin i DSV Global Transport and Logistics.
Partnerzy wydarzenia: Port Lotniczy Szczecin-Goleniów i Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.

red.

powiązane – „Po tysiącu na głowę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

IKEA – będą zwolnienia

Goleniów. W komunikacie przesłanym nam przez „IKEA Industry Goleniów”, czytamy m.in. o planowanych zwolnieniach.

Opublikowane

w dniu

Oto jego pełna treść:

„IKEA Industry Goleniów dostosowuje się do aktualnego poziomu zamówień

26 września br. przedstawiciele IKEA Industry w Goleniowie poinformowali współpracowników o planach dostosowania organizacji do niższych poziomów zamówień.
Obecna sytuacja gospodarcza i rosnące koszty nie pozostają bez wpływu na działalność zakładu w Goleniowie,
a także na portfele klientów, co prowadzi do zmniejszenia poziomu zamówień. Przez ostatnie miesiące w IKEA Industry Goleniów wdrażano działania mające na celu odpowiednie dostosowanie mocy produkcyjnych do nowych poziomów zamówień. Wstrzymano rekrutacje nowych współpracowników i zakończono współprace
z agencjami pracy tymczasowej. Wprowadzono także rozwiązania zwiększające efektywność oraz inwestowano w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji współpracowników.
Niestety, te działania okazały się niewystarczające w przypadku zakładu w Goleniowie. Celem IKEA Industry jest odpowiedzialne prowadzenie biznesu, aby móc zapewnić stabilne miejsca pracy w perspektywie długoterminowej. Dlatego podjęto decyzję o rozstaniu się ze 130 współpracownikami, co stanowi 17% załogi fabryki w Goleniowie.

„W ciągu nadchodzących miesięcy zrobimy co w naszej mocy, aby wspierać naszych współpracowników podczas tej zmiany, pomagając im w poszukiwaniu nowych miejsc pracy” – powiedziała Monika Dutka, Dyrektorka Zarządzająca w IKEA Industry Goleniów. – „Mamy nadzieję, że po wzroście zamówień będziemy mogli ponownie zaoferować im miejsca pracy.”

Osoby odchodzące z zakładu otrzymają odprawy oraz wsparcie w aktywizacji zawodowej. IKEA Industry
w Goleniowie rozpoczęła proces rozmów z przedstawicielami związku zawodowego i właściwymi urzędami. Współpracownicy, którzy zostaną objęci zmianą otrzymają indywidualne informacje jak tylko będzie to możliwe, najpóźniej do końca października.
Ambicją zakładu jest utrzymanie jak największej liczby współpracowników i zapewnienie stabilności przychodów.


IKEA Industry, będąca częścią Inter IKEA, jest wiodącym na świecie producentem mebli drewnianych i integralną częścią łańcucha wartości IKEA. IKEA Industry posiada ponad 30 fabryk w 7 krajach i zatrudnia 15 000 pracowników. W Polsce IKEA Industry zatrudnia 9 000 osób w 16 fabrykach w 8 lokalizacjach. IKEA Industry Goleniów zatrudnia łącznie blisko 780 pracowników.

red.

powiązane – „Reakcja na protest”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie