Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Julita znów złota

W Poznaniu w dniach 10 -12 lipca odbywała się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – PZLA Mistrzostwa Polski U18 w Lekkoatletyce. Znakomicie zaprezentowała się na nich zawodniczka Hanzy Goleniów Julita Maniecka, która wystartowała na dystansie 1500 m.

Opublikowane

w dniu

Podopieczna Piotra Walkowiaka, legitymująca się najlepszym wynikiem spośród zakwalifikowanych do mistrzostw w tej konkurencji zawodniczek, wystartowała w najmocniejszej serii i przez pierwsze 800 m biegła na zakładkę z prowadzącą bieg Moniką Kużniar z CWKS Resovii Rzeszów. Na 700 m przed metą zawodniczka Hanzy Goleniów przypuściła atak i sukcesywnie oddalała się od ścigającej ją grupy. Zwyciężyła z czasem 4.40.27. Złoty medal, który wkrótce potem został jej wręczony, był już trzecim medalem zdobytym przez zawodniczkę Hanzy Goleniów.

Już za dwa tygodnie Julita Maniecka będzie reprezentować Polskę na 15 Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w stolicy Azerbejdżanu Baku, biegnąc na swoim koronnym dystansie 1500 m.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie