Connect with us

Aktualności

Jubileuszowa inauguracja

W piątkowe popołudnie goleniowski Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz dziesiąty zainaugurował rok akademicki. Sala GDK, w której uroczystość się odbyła, wypełniona była po brzegi.

Opublikowane

w dniu

W części oficjalnej krótką informację o działalności UTW przedstawiła prezes Zofia Michalewicz, a burmistrz Robert Krupowicz przekazał studentom-seniorom słowa uznania dla ich zaangażowania oraz życzenia ciekawych zajęć w nowym roku. Głównym punktem tej części było wręczenie medali  "Goleniowski Przyjaciel Seniora" osobom, na które organizacje pracujące w środowisku osób w wieku dojrzałym mogą zawsze liczyć. Otrzymali je: burmistrz Robert Krupowicz, dyrektor Wydziału Administracji i Spraw Społecznych UG Marzena Domańska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej – Zbigniew Łukaszewski, dyrektor Goleniowskiego Domu Kultury Aleksandra Holz, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Anita Jurewicz, dyrektor i reżyser Teatru Brama Daniel Jacewicz, szef Centrum Wolontariatu Mieczysław Bździuch i inspektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej Ewa Aberbuch.

W części artystycznej publiczność obejrzała spektakl "Moje" według pomysłu i w reżyserii Daniela Jacewicza.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie