Connect with us

Maszewo

Jubileusz parafii w Jenikowie

Maszewo. W sobotę, 21 sierpnia br., obchodzony był jubileusz 70-lecia powstania Rzymskokatolickiej Parafii pw. św. Józefa w Jenikowie

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. abp. Andrzej Dzięga, odbyła się konsekracja kościoła parafialnego.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na plac kościelny, gdzie rozpoczął się festyn parafialny. Impreza obfitowała w wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Na dzieci czekały konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy. Wszyscy uczestnicy mogli raczyć się wyrobami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Maszewo.

red.

powiązane – „Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba”

Maszewo

Droga gotowa

Maszewo. Dzisiaj uroczyście otwarto drogę w Mieszkowie.

Opublikowane

w dniu

Droga w Mieszkowie na odcinku o długości 650 m została wyremontowana dzięki dofinansowaniu ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja była realizowana od września do końca listopada 2021 r. przez firmę STRABAG SP. z o. o., a jej koszt wyniósł 1 006 409,99 zł z czego 489 903,46 zł to środki pochodzące z rządowego dofinansowania.

red.

powiązane – „Goleniów pierwszy, Osina ostatnia”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Koncert w Maszewie

Maszewo. Na najbliższą niedzielę zaplanowano koncert świąteczno – noworoczny.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Śledztwo w sprawie karpi”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Zakup dofinansowany

Maszewo. We wrześniu 2020 r. gmina złożyła wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zakupu nowego wozu asenizacyjnego.

Opublikowane

w dniu

Od 18 grudnia br. samochód jest już w gminie. Całkowity koszt zakupu samochodu to kwota 477 467,55 zł, z czego 450 000 zł to środki przyznane z Funduszu. Jest to kolejne wsparcie dla Zakładu Komunalnego w Maszewie. Kilka tygodni temu tabor zakładu został zasilony ciągnikiem.

red.

powiązane – „Śledztwo w sprawie karpi”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie