Connect with us

Aktualności

Jubileusz bez pomysłu

Stratą czasu okazała się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej z okazji 25-lecia działalności samorządu terytorialnego w Polsce, która odbyła się w miniony piątek w goleniowskim magistracie.

Opublikowane

w dniu

O sesji powiedzieć można w zasadzie tyle, że się odbyła, bo na wypełnienienie ją istotną, bądź choćby interesującą treścią po prostu zabrakło pomysłu. Przysłowiowych "rąk i nóg" nie miał zarówno program posiedzenia, przygotowany najpewniej przez przewodniczącego Łukasza Mitułę, jak i wystąpienia prelegentów. W banalny sposób historię goleniowskiego samorządu przedstawił wiceburmistrz Henryk Zajko, opierając się głównie na personaliach i realizowanych inwestycjach, z odtworzonego nagrania przemówiła do zebranych posłanka Magdalena Kochan, mająca w tle olbrzymie logo Platformy Obywatelskiej, a były burmistrz Andrzej Wojciechowski streścił swoje samorządowe dzieje. O szerszą refleksję, przedstawienie tego, jak zmieniały się mechanizmy funkcjonowania samorządu czy próbę zdiagnozowania jego największych wad (i potrzebnych zmian) nie pokusił się nikt z tego grona.

Jedynym mocniejszym punktem porządku sesji było bardzo krytyczne, ale też – miejmy nadzieję – zmuszające samorządowców do myślenia wystąpienie redaktora naczelnego "Gazety Goleniowskiej" Leszka Ozimka, który mówił między innymi o służebnej roli radnych względem gminnego "demosu", strategii i przywództwie.

Na sesję zaproszeni zostali między innymi wszyscy byli burmistrzowie (nie pojawił się jedynie Andrzej Lewek) oraz radni. Frekwencja nie była nadzwyczajna.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie