Connect with us

Goleniów

Jeszcze więcej łóżek w szpitalu

Goleniów. Wojewoda polecił zwiększenie o kolejnych 24 liczbę łóżek dla pacjentów z covid-19.

Opublikowane

w dniu

Szpital ma to zrobić do 14 listopada – wtedy będzie dysponował w sumie 63 takimi łóżkami. Teraz jest ich 39. W goleniowskiej lecznicy w tym samym czasie ma być przygotowane 1 łóżko na intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. W naszym powiecie cały czas 4 łóżkami dla pacjentów z covid-19 dysponuje też szpital w Nowogardzie.

Baza łóżek w województwie wzrośnie do 1208. Wojewoda zwiększył także liczbę miejsc w izolatoriach w województwie do 635. Liczba łóżek w szpitalach przedstawia się następująco:

 1. Szpital Arkońska – 369 łóżek w tym 28 OIOM
 2. Szpital Wojewódzki w Koszalinie – 44 łóżka w tym 10 OIOM
 3. 107 Szpital Wojskowy w Wałczu – 65 łóżek w tym 5 OIOM
 4. Szpital Zdroje – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+18 łóżek dla zakażonych (ginekologia i położnictwo i psychiatria)
 5. SPSK Nr 1 – 10 łóżek – izolacja dla podejrzanych+28 łóżek dla zakażonych w tym 8 OIOM
 6. SPSK Nr 2 – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+18 łóżek dla zakażonych w tym 6 OIOM+4 stanowiska dializacyjne
 7. Szpital w Gryficach – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych +24 łóżka dla zakażonych w tym 4 OIOM
 8. MSWiA w Koszalinie – 4 łóżka- izolacja dla podejrzanych
 9. Szpital Rejonowy w Nowogardzie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych
 10. Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne Szczecin – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych
 11. Szpital w Barlinku – 4 łóżka- izolacja dla podejrzanych
 12. Szpital w Połczynie Zdroju – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych
 13. Szpital w Kamieniu Pomorskim – 4 łóżka- izolacja dla podejrzanych
 14. Szpital w Choszcznie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych +8 łóżek dla zakażonych
 15. Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+15 łóżek dla zakażonych
 16. Szpital Powiatowy w Sławnie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+6 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM (od 27.11.2020 r. 4 izolacja dla podejrzanych+56 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM)
 17. Szpital Powiatowy w Pyrzycach – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+35 łóżek dla zakażonych (od 9.11.2020 r. 4 łóżka izolacja dla podejrzanych+60 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM)
 18. Szpital MSWiA Szczecin – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+60 łóżek dla zakażonych w tym 4 OIOM
 19. Szpital w Stargardzie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+20 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM
 20. Regionalny Szpital w Kołobrzegu – 4 łóżka- izolacja dla podejrzanych+17 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM
 21. Szpital Wojskowy 109 w Szczecinie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+127 łóżek dla zakażonych w tym 6 OIOM
 22. Szpital w Dębnie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+8 łóżek dla zakażonych
 23. Szpital w Drawsku Pomorskim – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+24 łóżka dla zakażonych w tym 1 OIOM
 24. Szpitalne Centrum Medyczne w Goleniowie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+35 łóżka dla zakażonych w tym 5 OIOM (od 14.11.2020 r. 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+60 łóżek dla zakażonych w tym 6 OIOM)
 25. Szpital w Szczecinku – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+20 łóżek dla zakażonych w tym 5 OIOM (od 4.11.2020 r. 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+35 łóżek dla zakażonych w tym 5 OIOM)
 26. Szpital w Białogardzie – 4 łóżka – izolacja dla podejrzanych+4 łózka dla zakażonych
 27. Szpital w Świnoujściu – 4 łózka – izolacja dla podejrzanych+6 łóżek dla zakażonych w tym 2 OIOM
 28. Szpital w Gryfinie – 4 łózka – izolacja dla podejrzanych (od 5.11.2020 r. 4 łóżka -izolacja dla podejrzanych+32 łóżka dla zakażonych)

Wojewoda wydał także decyzje dotyczące utworzenia kolejnych izolatoriów: w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu (170 pokoi, 365 miejsc) oraz w Świnoujściu – w Sanatoriach Swarożyc (14 pokoi, 37 miejsc) i Trzygłów (27 pokoi, 43 miejsca). To kolejne miejsca (po izolatorium w Białogardzie i w Mielnie), gdzie leczeni będą pacjenci z lżejszym przebiegiem SARS-CoV-2, którzy nie muszą być hospitalizowani, a z różnych powodów (np. zamieszkiwanie z osobami starszymi) nie mogą przebywać w izolacji domowej. Koszty pobytu w izolatoriach finansowane są przez NFZ. Pacjentów do izolatoriów kierować mogą szpitale oraz lekarze POZ. We wszystkich izolatoriach w naszym województwie aktualnie jest 635 miejsc, z czego zajętych jest 29.

red.

powiązane – „Więcej łóżek covidowych w Goleniowie”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie