Connect with us

Aktualności

Jeszcze o festiwalu w GPP

Za organizatorami podajemy listę sponsorów Festiwalu Rock Hard Ride Free – Goleniów Rock City 2016, oraz wypowiedzi na temat imprezy publikowane w „Gazecie Goleniowskiej”: burmistrza Roberta Krupowicza (list do redakcji GG) i Pawła Bartoszewskiego

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich festiwal został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na festiwal zapraszają: BIC Electric, BTS, Drobimex, Faymonville, Fedeńczak, Fiege, Goleniowski Dom Kultury, Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, HG Poland, HKL Dekoracja Okien, Idea HR, Klippan Safety, Lorenshill, Multi-Projekt, PEC w Goleniowie, Prime Cargo, Racto, Serwach, sia Abrasives, Villa Park i Pomorze Zachodnie.

Szanowny Panie Redaktorze!
Muszę kategorycznie zaprotestować przeciw tezie Pańskiego komentarza zamieszczonego na portalu Gazety Goleniowskiej, jakoby festiwal rockowy, który ma się odbyć pod koniec czerwca na terenie GPP, miał na celu promocję parku przemysłowego za gminne pieniądze. To nieprawda.
Dwudniowy festiwal rockowy jest inicjatywą prywatną. Ani Gmina Goleniów, ani podległe jej instytucje nie są partnerami tej imprezy. Ma się odbyć na prywatnym terenie należącym do jednej z firm działającej w parku przemysłowym.
 Faktem jest, że główny organizator festiwalu, Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniów, otrzymało 40 tys. zł pożyczki z budżetu gminy, która zostanie w całości zwrócona jeszcze w tym roku. Zaznaczam wyraźnie, że pożyczka została udzielona Stowarzyszeniu na ogólnych zasadach, podobnie jak pożyczki dla innych organizacji pozarządowych działających w Gminie Goleniów. Pieniądze od gminy na pewno nie trafiły na konto zespołu, o którym wspomniał Pan w komentarzu.
Nie zamierzam zawczasu oceniać pomysłu organizacji festiwalu rockowego. Oczywiste, że nie każdy lubi tę muzykę, ale jest spora grupa ludzi, którzy jej słuchają. Jak Panu wiadomo, ja do tej grupy nie należę, osobiście wolę jazz czy muzykę klasyczną. Nie mam jednak zamiaru przeszkadzać innym w słuchaniu ciężkiego rocka. Nie zamierzam też zabraniać komukolwiek pracy przy organizacji tej imprezy.
Robert Krupowicz
Burmistrz Gminy Goleniów

Panowie ze Stowarzyszenia Motocyklistów Goleniowskich poprosili mnie o wytypowanie terenów w parku przemysłowym na potrzeby festiwalu rockowego, organizowanego w ramach prywatnej inicjatywy stowarzyszenia. Znaleźliśmy odpowiednie działki (wszystkie prywatne) pod biletowany festiwal, miasteczko motocyklowe, parking i camping. W ostatni weekend czerwca, przez dwa dni, na dwóch scenach, wystąpi około 30 zespołów z kraju i zagranicy. Przyjrzyjmy się trzem najważniejszym z nich od strony artystycznej, gdyż mówimy o wydarzeniu kulturalnym. Brytyjski Saxon, 40 lat na scenie, 22 albumy studyjne i ponad 15 mln sprzedanych płyt. Nie ma świecie fana hard rocka, który nie zna Saxon. Candlemass, siódmy najlepiej sprzedający się artysta szwedzki (do 2010 roku 15 mln sprzedanych płyt). Nie ma na świecie fana heavy metalu, który nie słyszał o tym zespole. I w końcu rodzimy Behemoth, którego ostatni album zadebiutował na 34. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Jeden z trzech zespołów z Polski rozpoznawalnych i grających koncerty w większości krajów świata. Bezpośrednio po koncercie w Goleniowie muzycy Behemoth polecą do Norwegii, żeby zagrać na jednym festiwalu z Black Sabbath. A to podobno jeszcze nie wszystkie pierwszoligowe zespoły potwierdzone na Rock Hard Ride Free…
Paweł Bartoszewski – doradca burmistrza ds. GPP, szef Rady Nadzorczej PEC i członek Rady Nadzorczej GWiK

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie