Connect with us

Aktualności

Jeszcze 17 km

Faceci odpadli, Aneta Gapińska zmierza w kierunku Kołobrzegu. Wiadomo, że nie zmieści się w wyznaczonym, 24-godzinnym limicie czasu. Ale przed zmrokiem powinna dotrzeć do mety.

Opublikowane

w dniu

151 km ze Szczecina do Kołobrzegu okazało się bardzo trudnym wyzwaniem, zupełnie innym od równie długich biegów ulicznych, z wodopojami i punktami odżywiania. Drogi w terenie, bieg w dzień i w nocy, upał, komary, piasek w butach, czasem przedzieranie się przez wysoką trawę – maraton ekstremalny nawet dla Anety i Darka, którzy przecież niejeden trudny bieg mają już na koncie.

Rafał Figiel z Klinisk zrezygnował z biegu tuż za Maszewem. Darek towarzyszył żonie całą noc, ale w Nowogardzie się poddał. Aneta zdecydowała, że rusza dalej. Obecnie (jest godzina 18 w sobotę) jest już za Byszewem w okolicach Kołobrzegu, zostało jej jeszcze około17 kilometrów – niewiele, ot – z Goleniowa do Przybiernowa. Darek, który doprowadził się do porządku i odzyskał siły, od paru godzin towarzyszy Anecie, gdzieś około godz. 21 powinni być na mecie w Kołobrzegu. Anetka będzie uwzględniona w klasyfikacji maratonu w kategorii "piechur".
Już wiadomo, że w przyszłym roku będzie powtórka, by zmieścić się w wymaganym limicie czasu, czyli 24h.

Uzupełnienie: punktualnie o godz. 22 Aneta dotarła do celu, sanatorium SAN w Kołobrzegu. Maraton ze Szczecina zajął jej 28 godzin. Dotąd do mety dotarło jedynie 70 osób ze 176, które wczoraj wystartowały. Na trasie jest jeszcze około 30 piechurów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie