Connect with us

Aktualności

Jeszcze 17 km

Faceci odpadli, Aneta Gapińska zmierza w kierunku Kołobrzegu. Wiadomo, że nie zmieści się w wyznaczonym, 24-godzinnym limicie czasu. Ale przed zmrokiem powinna dotrzeć do mety.

Opublikowane

w dniu

151 km ze Szczecina do Kołobrzegu okazało się bardzo trudnym wyzwaniem, zupełnie innym od równie długich biegów ulicznych, z wodopojami i punktami odżywiania. Drogi w terenie, bieg w dzień i w nocy, upał, komary, piasek w butach, czasem przedzieranie się przez wysoką trawę – maraton ekstremalny nawet dla Anety i Darka, którzy przecież niejeden trudny bieg mają już na koncie.

Rafał Figiel z Klinisk zrezygnował z biegu tuż za Maszewem. Darek towarzyszył żonie całą noc, ale w Nowogardzie się poddał. Aneta zdecydowała, że rusza dalej. Obecnie (jest godzina 18 w sobotę) jest już za Byszewem w okolicach Kołobrzegu, zostało jej jeszcze około17 kilometrów – niewiele, ot – z Goleniowa do Przybiernowa. Darek, który doprowadził się do porządku i odzyskał siły, od paru godzin towarzyszy Anecie, gdzieś około godz. 21 powinni być na mecie w Kołobrzegu. Anetka będzie uwzględniona w klasyfikacji maratonu w kategorii "piechur".
Już wiadomo, że w przyszłym roku będzie powtórka, by zmieścić się w wymaganym limicie czasu, czyli 24h.

Uzupełnienie: punktualnie o godz. 22 Aneta dotarła do celu, sanatorium SAN w Kołobrzegu. Maraton ze Szczecina zajął jej 28 godzin. Dotąd do mety dotarło jedynie 70 osób ze 176, które wczoraj wystartowały. Na trasie jest jeszcze około 30 piechurów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie