Connect with us

Goleniów

Jest przetarg na projekt zachodniego obejścia Szczecina – przejedź się wirtualnie całym planowanym obejściem.

Goleniów. Ruszyła procedura przetargowa na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi ekspresowej S6 – zachodniej obwodnicy Szczecina. W ramach tej inwestycji powstanie m.in. tunel pod Odrą.

Opublikowane

w dniu

Minister Infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla około 50 km nowego odcinka drogi ekspresowej S6 (przejedź się wirtualnie całą trasą – https://youtu.be/LrVVcoHBl1k). W dokumencie zapisano kwotę 411,2 mln zł, która pokryje koszty opracowania projektu budowlanego, a po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), na wypłaty odszkodowań za nieruchomości przejęte pod drogę. Oznacza to płynną kontynuację procesu inwestycyjnego po zakończeniu w tym roku etapu dokumentacji koncepcyjnej wraz z badanami podłoża. Zapewniono również środki na przygotowanie obwodnicy Mierzyna, która będzie stanowiła dojazd do węzła Dołuje, jednego z głównych węzłów obwodnicy Szczecina.

Przetarg na projekt jest realizowany w podziale na dwie części. Pierwsza obejmuje odcinki: Kołbaskowo – Dołuje (ok. 15,4 km) Dołuje – Police (ok. 12 km) oraz węzeł Będargowo (jako odrębne opracowanie). Druga część dotyczy odcinka Police – Goleniów (23,4 km).

W ramach przetargu wykonane mają być m.in.: mapy do celów projektowych, projekt budowlany (z wyłączeniem projektu technicznego), materiały do decyzji ZRID, projekty podziału nieruchomości.

Ponadto w ramach części pierwszej zamówienia trzeba będzie opracować raport o oddziaływaniu na środowisko i uzyskać decyzję środowiskową dla węzła Będargowo i Obwodu Utrzymania Drogi Kołbaskowo. W przypadku części II raportu o oddziaływaniu na środowisko oraz decyzji środowiskowej będzie wymagał opracowanie raportu o oddziaływaniu na środowisko dla OUD Police.

W pierwszej części zamówienia trzeba zaprojektować, poza trasą główną, m.in. węzły Kołbaskowo, Dołuje i Będargowo (w nowej lokalizacji) oraz węzły Dobra i Tanowo. Inwestor zastrzega, że dokumentacja powinna umożliwiać opcjonalną realizację węzła Tanowo i Dobra. Do zaprojektowania jest także Miejsce Obsługi Podróżnych Sławoszewo. Na opracowanie dokumentacji w tej części przewidziano 31 miesięcy.W ramach części drugiej zamówienia projektowana będzie m.in. droga ekspresowa wraz z węzłami: Police, Modrzewie i Goleniów Północ, a także Miejsca Obsługi Podróżnych oraz obwód drogowy Police. W OUD zlokalizowane będzie m.in. Centrum Zarządzania Tunelem i Regionalne Centrum Zarządzania Ruchem. Ta część obejmuje także największy obiekt inżynierski te inwestycji – dwunawowy tunel w ciągu drogi ekspresowej. Obiekt poprowadzi ruch m.in. pod rzeką Odrą oraz terenami zakładów przemysłowych Police.

Wszystkie opracowania dla części drugiej zamówienia mają powstać w ciągu 38 miesięcy, przy czym w ciągu 3 miesięcy wybrany projektant ma przedstawić wstępna koncepcję budowy tunelu.

Szczecińska GDDKiA czeka na oferty do 20 stycznia.

red.

powiązane – „Zachodnia Obwodnica Szczecina w ciągu S6 – proces inwestycyjny będzie kontynuowany”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie