Connect with us

Powiat

Jedziemy nowym wiaduktem

Powiat. Na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo łączącym autostradę A6 i DK10 został uruchomiony przejazd nowym wiaduktem dla jezdni w stronę Szczecina.

Opublikowane

w dniu

Kierowcy przez najbliższy tydzień muszą się jeszcze liczyć z dodatkowymi zawężeniami w związku z likwidacją elementów poprzedniej organizacji ruchu. Do wiosny przyszłego roku, gdy powinny rozpocząć się roboty w ramach trzeciego etapu przebudowy węzła, ruch będzie się odbywał w stronę Stargardu po starym wiadukcie, natomiast w stronę Szczecina już nowym obiektem.

Nowy wiadukt wraz z jezdnią

Dokończenie robót przy przebudowie węzła drogowego Szczecin Kijewo, po tym jak z powodu przerwania robót musieliśmy odstąpić od umowy z poprzednim wykonawcą, zostało podzielone na trzy etapy. Pierwszy etap obejmował dokończenie budowy nowego wiaduktu dla jezdni w stronę Szczecina, natomiast drugi realizowany równolegle etap wykonanie jezdni DK10 prowadzącej do tego wiaduktu wraz z łącznicami relacji Stargard – Świnoujście i Świnoujście – Szczecin. Nowi wykonawcy ruszyli z robotami w czerwcu tego roku. Nowe łącznice funkcjonują już od września i października. W listopadzie odbyły się próbne obciążenia nowego wiaduktu.

Proces zmiany organizacji ruchu

Przełożenie ruchu w stronę Stargardu na nowy wiadukt nie oznacza końca prac. Przez najbliższy tydzień będą likwidowane elementy poprzedniej organizacji ruchu. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż organizacja ruchu będzie się wielokrotnie zmieniała w miarę postępu prac. Będzie prowadzona likwidacja tymczasowych połączeń jezdni (przewiązek) wraz z najazdami, dokończona zostanie nawierzchnia przed skrzyżowaniem z ulicą Kurzą i Niedźwiedzią. Na jezdni w stronę Stargardu, gdzie do tej pory odbywał się ruch dwukierunkowy, zostanie dostosowane oznakowanie poziome i zlikwidowany separator rozdzielający kierunku ruchu. Wykonawca dopiero po uruchomieniu nowego wiaduktu będzie mógł również przystąpić do dokończenia końcowego fragmentu ekranu akustycznego przed skrzyżowaniem z ulicami Kurzą i Niedźwiedzią.

Kolejne prace na wiosnę

Obecnie trwa przetarg na ostatni, trzeci etap prac na węźle. W listopadzie poznaliśmy oferty wykonawców, które obecnie są sprawdzane. Roboty obejmą przede wszystkim wykonanie nowego wiaduktu węzła na jezdni DK10 w stronę Stargardu, przebudowę jezdni autostrady A6 oraz pozostałych do wykonania łącznic i jezdni zbiorczo-rozprowadzających w ciągu autostrady A6. Będzie to komplet prac niezbędnych do zakończenia przebudowy węzła. Rozpoczęcia robót dla tego etapu prac można spodziewać się na wiosnę przyszłego roku.

red.

powiązane – „Nowa Łącznica na węźle drogowym Szczecin Kijewo.”

Powiat

Uwaga zmiana! Węzeł Kijewo – nocne utrudnienia

Powiat. W nocy z czwartku na piątek, a nie środy na czwartek będzie zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

Opublikowane

w dniu

GDKKiA zmieniła wcześniejszy komunikat z powodu zapowiadanych opadów deszczu najbliższej nocy. Dlatego o dobę później – w nocy ze środy na czwartek 16 na 17 września w godzinach 20-6 – zamknięta będzie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Utrudnienia spowodowane będą kolejnym etapem prac nawierzchniowych – na tej łącznicy będzie wykonywana warstwa ścieralna nawierzchni. Zostanie wprowadzony objazd tymczasowo otwartą na ten czas łącznicą relacji Kołbaskowo-Szczecin. Na włączeniu tej łącznicy do DK10 będzie znak „STOP”, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Pojazdy jadące w kierunku Stargardu będą musiały zawrócić na terenie miasta Szczecin i kontynuować jazdę DK10.
Po zakończeniu prac na łącznicy około godziny 6 rano w piątek zostanie przywrócony ruch łącznicą Kołbaskowo-Stargard.

red.

powiązane – „Kolejne utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł

Powiat. Na najbliższej sesji rady powiatu 23 września, staną projekty uchwał pozwalających połączyć szpital powiatowy w Goleniowie i szczeciński szpital SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Z prawie rocznym opóźnieniem rusza wreszcie procedura zmierzająca do połączenia szpitala powiatowego w Goleniowie i Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Radni zdecydują zapewne o:

  • przekazaniu SPSK 2 mienia spółki „Szpitalne Centrum Medyczne” w Goleniowie
  • bezprzetargowym przekazaniu w użytkowanie SPSK 2 nieruchomości u zbiegu ulic Nowogardzkiej i Wolińskiej, składających się na kompleks szpitalny w Goleniowie za 5 tys zł rocznie
  • bezprzetargowy najem przez SPSK 2 lokali użytkowych z Zespole Szkół nr 1 przy ul. Niepodległości w Goleniowie
  • spłaty przez powiat 3,73 mln zł pożyczek zaciągniętych przez „Szpitalne Centrum Medyczne” na zakup sprzętu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dyrektor SPSK 2 widzi możliwość połączenia szpitali de facto już od 1 grudnia br, a de jure od 1 stycznia 2022 

red.

powiązane – „Przyspieszenie w połączeniu”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Kolejne utrudnienia

Powiat. Od jutra w nocy na węźle drogowym Szczecin-Kijewo pojawią się utrudniania w ruchu.

Opublikowane

w dniu

W nocy z czwartku na piątek będzie zamknięta łącznica relacji Kołbaskowo Stargard na węźle Kijewo

W nocy z czwartku na piątek 09/10 września w godzinach 20-6 zamknięta będzie łącznica relacji Kołbaskowo-Stargard na węźle drogowym Szczecin Kijewo. Utrudnienia spowodowane będą robotami nawierzchniowymi na tej łącznicy. Zostanie wprowadzony objazd tymczasowo otwartą na ten czas łącznicą relacji Kołbaskowo-Szczecin. Na włączeniu tej łącznicy do DK10 będzie znak „STOP”, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu. Pojazdy jadące w kierunku Stargardu będą musiały zawrócić na terenie miasta Szczecin i kontynuować jazdę DK10.

Po zakończeniu prac na łącznicy około godziny 6 rano w piątek zostanie przywrócony ruch łącznicą Kołbaskowo-Stargard.

red.

powiązane – „Zmiany na węźle Kijewo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie