Connect with us

Aktualności

Jedzie dookoła Polski w hołdzie zmarłemu księdzu

Do Goleniowa dotarł dzisiaj podróżujący samotnie rowerem dookoła Polski znany polski globtroter – Mieczysław „Hajer” Bieniek.

Opublikowane

w dniu

Ślązak, emerytowany górnik z Katowic, zwiedził na dwóch kółkach blisko 120 krajów. Ostatnio podróżował po Kirgistanie, jazda po wysokich górach mocno dała mu w kość i wrócił do domu wcześniej, niż zakładał. Długo jednak na miejscu nie wytrzymał i postanowił objechać Polskę w hołdzie nieżyjącemu już księdzu Stanisławowi ,którego poznał na indonezyjskich Molukach. – Był ze mną w trudnych chwilach, gdy chorowałem na malarię – wspomina Hajer. – Mówił później, że zawsze chciał objechać Polskę, ale nigdy nie miał ku temu okazji, bo jego czas pochłaniały inne obowiązki.  Teraz jadę więc dla niego, z nim.

Swoje Tour de Pologne Mieczysław Bieniek rozpocżął 22 sierpnia w Katowicach. Przejechał między innymi przez Wadowice, Rzeszów, Przemyśl, później jadąc wzdłuż granicy wschodniej i północnej dotarł do Fromborka, Krynicy Morskiej i poruszając się możliwie najbliżej wybrzeża do Świnoujścia, Teraz kieruje się na południe.

Mieczysław Bieniek jest także autorem książek podróżniczych. Kończy właśnie pracę nad najnowszą z nich – "Z Hajerem po Ameryce Południowej". Realcje z jego wypraw można znaleźć na stronie blogrowerowy.pl.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie