Connect with us

Aktualności

Jednak poślizg

Mało prawdopodobne jest to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przed końcem maja złożony zostanie wniosek o dofinansowanie budowy nowego dworca kolejowo – autobusowego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak niedawno informowaliśmy szczecińskie Studio AG, któremu zlecono wykonanie projektów technicznych tej niezwykle ważnej dla Goleniowa inwestycji, pierwotnie miało dostarczyć komplet dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę do końca marca. Okazało się jednak, że nie zdążyło ono na czas przebrnąć przez wszystkie urzędowe procedury, związane z uzyskaniem pozwolenia i zwróciło się o przesunięcie terminu wykonania zlecenia na 18 maja. Tego dnia, jak się dowiedzieliśmy,  przedstawiciel biura architektonicznego projekt dostarczył, decyzji o zgodzie na rozpoczęcie budowy wciąż jednak nie ma.

Teoretycznie nie przeszkadza to w złożeniu wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, obecnie urzędnicy z goleniowskiego magistratu sprawdzają jednak dostarczone projekty, a to potrwać może nawet kilka tygodni. Zasadne jest więc przypuszczenie, że aplikacja o dotację z SOM trafi pod właściwy adres dopiero w wakacje. Więcej na ten temat wiadomo będzie w nabliższych dniach.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie