Connect with us

Sport

Jeden z powiatu

Sport. 14 sportowców z 11 zachodniopomorskich klubów będzie reprezentowało nasz kraj w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – w tym jeden z naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

To lekkoatleta Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Jak podaje PR Szczecin, w sumie do stolicy Japonii poleci ekipa 215 zawodników. W tej grupie znalazły się 103 kobiety i 112 mężczyzn. Najliczniej w Japonii reprezentowana będzie Ziemia Darłowska Darłowo, gdzie o medale w kolarstwie torowym walczyć będą Marlena Karwacka oraz siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Dwóch biegaczy Patryka Dobka i Adama Nowickiego wysyła MKL Szczecin. W Tokio wystąpią także lekkoatleci Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin, Michał Rozmys z Barnima Goleniów i Marcin Chabowski z Pomeranii Szczecinek, żeglarka Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin, pływak MKP Szczecin Karol Ostrowski, pięściarka Róży Karlino Elżbieta Wójcik, jeździec Dako-Galant Skibno Paweł Spisak, dla którego będą to już piąte igrzyska w karierze oraz Natalia Partyka ze Startu Szczecin, która w tenisie stołowym zagra także w paraolimpijskich igrzyskach.

Wioślarz AZS-u Szczecin Łukasz Posyłajka jest zawodnikiem rezerwowym i wystąpi tylko w przypadku kontuzji lub choroby innego wioślarza z czwórki bez sternika.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

red.

powiązane – „Drugie 400 tys zł rozdzielone”

Sport

Turniej oldbojów

Sport. W sobotę 22 czerwca na stadionie w Nowogardzie zagrają oldboje.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Będzie rękaw na lotnisku”

Kontynuuj czytanie

Sport

Wygrał triathlon

Sport. Jacek Rybarczyk z Goleniowa ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Opublikowane

w dniu

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach JBL Triathlon Sieraków. Start był zdecydowanie udany dla Jacka Rybarczyka z Goleniowa, który wywalczył złoty medal w kategorii 50-59 lat mężczyzn na dystansie sprinterskim.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na jednym dystansie drużynowym (56,5 km).

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Sport

Mistrzostwa i bieg Super Mamy

Sport. W dniach 25-26 maja 2024. na stadionie miejskim OSiR odbędą się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce U18 i U20 organizowane przez Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki…

Opublikowane

w dniu

…a jutro bieg Super Mamy (szczegóły na plakacie obok).

Jak podaje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie na czas odbywania się zawodów murawa główna na stadionie i bieżnia, zostają wyłączone z użytkowania. Zapraszamy do kibicowania.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie