Connect with us

Sport

Jeden z powiatu

Sport. 14 sportowców z 11 zachodniopomorskich klubów będzie reprezentowało nasz kraj w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – w tym jeden z naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

To lekkoatleta Michał Rozmys z Barnima Goleniów. Jak podaje PR Szczecin, w sumie do stolicy Japonii poleci ekipa 215 zawodników. W tej grupie znalazły się 103 kobiety i 112 mężczyzn. Najliczniej w Japonii reprezentowana będzie Ziemia Darłowska Darłowo, gdzie o medale w kolarstwie torowym walczyć będą Marlena Karwacka oraz siostry Daria i Wiktoria Pikulik. Dwóch biegaczy Patryka Dobka i Adama Nowickiego wysyła MKL Szczecin. W Tokio wystąpią także lekkoatleci Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin, Michał Rozmys z Barnima Goleniów i Marcin Chabowski z Pomeranii Szczecinek, żeglarka Agnieszka Skrzypulec z Sejk Pogoni Szczecin, pływak MKP Szczecin Karol Ostrowski, pięściarka Róży Karlino Elżbieta Wójcik, jeździec Dako-Galant Skibno Paweł Spisak, dla którego będą to już piąte igrzyska w karierze oraz Natalia Partyka ze Startu Szczecin, która w tenisie stołowym zagra także w paraolimpijskich igrzyskach.

Wioślarz AZS-u Szczecin Łukasz Posyłajka jest zawodnikiem rezerwowym i wystąpi tylko w przypadku kontuzji lub choroby innego wioślarza z czwórki bez sternika.

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

red.

powiązane – „Drugie 400 tys zł rozdzielone”

Sport

Od jutra na łyżwy

Sport. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich do jazdy na łyżwach na sztucznym lodowisku przy ul. Sportowej 25 – Stadion Miejski Goleniów.

Opublikowane

w dniu

O ile pogoda nie pokrzyżuje planów lodowisko rusza 3 grudnia 2021, o godz. 16.00, a 6 grudnia OSiR zaprasza na „Mikołajki na lodzie”!

red.

powiązane – „Tyle kosztowała „Mila”https://goleniowska.com/tyle-kosztowala-mila/

Kontynuuj czytanie

Sport

Mistrzyni Polski

Sport. Martyna Jancelewicz została Mistrzynią Polski Seniorek w boksie w wadze 81 kg na zawodach w Wałbrzychu.

Opublikowane

w dniu

Po emocjonującej walce Martyna Jancelewicz z klubu Taurus Goleniów wygrała jednogłośnie z Sylwią Kusiak (Fight Klub Koszalin)
i wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Seniorek w Wałbrzychu.

red.

powiązane – „Tyle kosztowała „Mila”

Kontynuuj czytanie

Sport

I rekord świata

Sport. Dwa rekordy w jednym meczu – nie tylko polski ale i świata.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje radio Szczecin, podczas niedzielnego meczu ligi okręgowej Wybrzeże Rewalskie Rewal – Pomorzanin Nowogard, padł historyczny wynik – 53:0. To najwyższy bilans strzelonych w jednym meczu bramek w historii polskiego futbolu.

Drugi rekord – tym razem świata – należy jednak do jednego z zawodników z Rewala. Jacek Magdziński zanotował aż 22 trafienia.

  • „Nawet nie liczyłem tych bramek. Dopiero po meczu podszedłem do sędziego i policzyliśmy je wspólnie. Na liczniku pojawiło się 22. Na pewno będzie bardzo przyjemne, jeśli okaże się prawdą i nikt nie zrobił więcej bramek w jednym meczu” – powiedział radiu Magdziński.

Rekord Magdzińskiego potwierdza Przemysław Chlebicki z portalu tvp.sport, który mówi, że to o jeden więcej niż wynosi oficjalny rekord. – Jacek Magdziński dokonał rzeczy niezwykłej. Pobił rekord świata, dlatego że najwyższym wynikiem bramkowym, jaki został zanotowany, był wynik Yanicka Djouziego Manzizili ze szwedzkiego Kongo United z 2014 roku – podkreśla Chlebicki.

Jacek Magdziński ( na zdjęciu w środku) w latach 2015-2017 grał w Angoli, gdzie występował w najwyższej lidze. Najlepiej spisywał się w Academice Lobito, w której zdobył dziesięć bramek w 28 meczach. Jest trzecim polskim piłkarzem w historii, który grał w meczach drużyny z Afryki.

red.

powiązane – Nowy rekord Polski…

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie