Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Jeden z największych samolotów cargo na świecie
lądował w Goleniowie

Goleniów. 6 września o godzinie 23:30 Port Lotniczy Szczecin-Goleniów stał się jednym z najważniejszych portów cargo w Polsce – powtórka jest planowana na 13 września.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje zespół prasowy lotniska, Boeing 747, jeden z największych samolotów cargo na świecie, lecący do Goleniowa z Dalekiego Wschodu, wylądował z ładunkiem dla polskiego klienta.

Logistyczny hub w Szczecinie

Na przestrzeni ostatnich lat jednym z głównych kierunków rozwoju aglomeracji szczecińskiej stał się sektor e-commerce. Dzięki niemu miasto stało się prawdziwym hubem transportowym dla krajów Europy Północnej – każdego dnia z miasta wysyłane są towary do tysięcy odbiorców ze Skandynawii. Obok e-commerce szybko zakwitła branża nowoczesnych magazynów i usług powiązanych.
Jako DSV Air & Sea jesteśmy ekspertami od morskiego i lotniczego transportu cargo. Każdego roku przewozimy na rzecz naszych klientów setki tysięcy ton ładunków, do dowolnego miejsca na świecie. Jesteśmy skuteczni, ponieważ zawsze jesteśmy blisko klienta i każdy nowy projekt rozpoczynamy
od analizy i zrozumienia jego biznesu – mówi Anna Wolańska-James, Dyrektor biura w Gdyni
i Szczecinie DSV Air & Sea – Nasz know-how chcemy wykorzystać do wsparcia rozwoju aglomeracji szczecińskiej, wschodzącego hubu usług logistycznych. Mamy wielkie ambicje – a lądowanie czarteru
na lotnisku Szczecin-Goleniów jest potwierdzeniem, że sukcesywnie je przekuwamy
w rzeczywistość.
Budowana przez lata baza wiedzy oraz analiz DSV Air & Sea przekłada się na zaufanie partnerów marki do proponowanych im innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Szczecin oraz port lotniczy Szczecin-Goleniów stał się jednym z nich.

Pierwszy lot czarterowy cargo na goleniowskim lotnisku

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów efektownie zadebiutował na scenie najważniejszych polskich portów lotniczych cargo. Przy wsparciu DSV Air&Sea w Szczecinie wylądują łącznie dwa samoloty,
które dostarczą z Azji w sumie 200 ton ładunku – po 100 ton na każdy samolot – dla jednej z marek
z sektora FMCG. Pierwszy już dotarł do celu 6 września, a lądowanie kolejnego zaplanowane jest
na 13 września.
Co czyni ten transport wyjątkowym to to, że został w całości zrealizowany na potrzeby jednego zamawiającego. W skali Polski realizujemy wciąż relatywnie niewiele przewozów tego rodzaju oraz kalibru. To silny sygnał, pokazujący rosnącą dojrzałość rynku, jak i rosnącą otwartość firm na usługi frachtu lotniczego tego rodzaju – wskazuje Kamila Stasik, kierownik biura szczecińskiego oddziału
DSV Air & Sea – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Portem Lotniczym, który elastycznie odpowiadał na nasze potrzeby: i przyczynił się do sukcesu całej operacji.

To pierwszy taki transport, który wylądował na naszym lotnisku – bezpośrednio z Dalekiego Wschodu – wskazuje Maciej Dziadosz prezes lotniska Szczecin-Goleniów – Wierzę, że to dopiero początek,
i z czasem nasze lotnisko stanie się prawdziwym portem hubowym cargo dla tej części Europy, obsługując ładunki importowane i eksportowane z całego świata. Jesteśmy pewni, że nasze lotnisko, dzięki swojemu położeniu, możliwości pracy całą dobę oraz nowoczesnej i ciągle modernizowanej infrastrukturze, podoła temu zadaniu. A dzięki wzorowej współpracy ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w obsługę cargo lotniczego widzimy, że nasz rozwój przebiega szybciej,
gdy pracujemy wspólnie.

Magia liczb

2 samoloty czarterowe cargo
Waga ładunku: 200 ton – po 100 ton na każdy samolot
Czas lotu: 16 godzin

Obsługa tak dużego ładunku, jego rozładowanie etc. wiąże się z licznymi wyzwaniami.
Zwłaszcza, że Boeingi 747 to w tej chwili jedne z największych na świecie samolotów transportowych
będących w użyciu.
Do obsługi cargo lotnisko musiało pozyskać niezbędny sprzęt do obsługi samolotów cargo z innych lotnisk,
i przetransportować je do Portu Lotniczego w Szczecinie-Goleniowie. W tym celu użyto czterech dźwigów, specjalistycznych naczep – opowiada Jarosław Rogowski, Dyrektor Pionu Cargo, WELCOME Airport Services – Najtrudniejszym, w mojej ocenie, jest zapewnienie bezpieczeństwa na wielu poziomach przy tego typu operacjach, przeszkoleni ludzie i sprawny sprzęt, a tu mamy do czynienia
z największym samolotem transportowym na świecie, zatem wyzwania są adekwatne do jego wielkości.  

red.

powiązane – „Nie polecimy do Modlina”

Goleniów

Koncepcja nowego domu kultury na półkę

Goleniów. Burmistrz odrzucił koncepcję budowy nowego domu kultury w wersji zaprponowanej ostatnio przez firmę COZA Architektura z Sieradza.

Opublikowane

w dniu

Według niej nowy dom kultury przy ul. Słowackiego miałby kosztować gminnych podatników ok. 100 mln zł. Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej burmistrz Robert Krupowicz zapowiedział, że jego zdaniem to projekt nierealny i za drogi, a przy tym oparty o swoisty „koncert życzeń” tzw. gminnego środowiska kultury – dlatego nie będzie przez niego kontunowany. Mogą to jego zdaniem zrobić na swoją odpowiedzialność sami radni, jeżeli wprowadzą go do przyszłorocznego budżetu. Tym samym opracowana za bliko 300 tys. zł koncepcja pójdzie na przysłowiową półkę. Zdaniem burmistrza za ten projekt i wydatki z nim związane odpowiadają radni, którzy na wniosek radnych z Koalicji Samorządowej wprowadzili jego opracowanie do tegorocznego budżetu gminy. Sam jest nadal przywiązany do koncepcji budowy centrum kultury jako sali widowiskowej, połączonej ze szkołą SP-1 przy ul Kilińskiego, przystosowaną do roli domu kultury.

Radni z Koalicji Samorządowej ripostowali twierdząc, że taka droga koncepcja to wynik celowo złego opracowania warunków przetargowych, które nie zawiarały m.in. ograniczenia finansowego projektu. To tak, jakby burmistrzowi zależało na zdyskredytowaniu wyników przetargu, by powstała w jego wyniku koncepcja nie mógła być zrealizowany. A to ich zdaniem oznacza, że mamy walący się GDK i w persektywie najbliższych lat brak szans na powstanie nowego, za co odpowiada burmistrz.

red.

powiązane – „Koncepcja mało realna”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniowski Klaster Energii Odnawialnej

Goleniów. Rada Miejska wyraziła wczoraj zgodę utworzenie gminnego klastra energetycznego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Klaster energetyczny jest odpowiedzią władz gminy na wysokie ceny energii. To inicjatywa, która ma budować lokalny system energetyczny i docelowo bezpieczeństwo energetyczne regionu – mówi zastępca burmistrza Tomasz Banach. – Klaster stanowi podmiot znacznie silniejszy, ponieważ jego celem jest osiągnięcie przez partnerów rezultatów, które byłyby niemożliwe lub trudniejsze do uzyskania przy samodzielnej działalności – dodaje.

Koordynatorem klastra będzie gmina Goleniów, a członkami gminne spółki i instytucje: GWiK, PEC, PGK, GTBS, Goleniowski Dom Kultury i goleniowska biblioteka.
W dalszej kolejności klaster będzie rozszerzony o lokalnych przedsiębiorców produkujących energię, jak i podmioty odbierające energię – i.in. na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Istnienie klastra energetycznego pozwoli również pozyskiwać unijne fundusze środki na odnawialne źródła energii.

red.

powiązane – „Klaster energetyczny”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina dopłaci do rachunków za wodę?

Goleniów. Zdaniem burmistrza, „Goleniowskim Wodociągom i Kanalizacji” grozi bankructwo.

Opublikowane

w dniu

Robert Krupowicz mówł o tym na dzisiejszej sesji rady miejskiej. To wynik obowiązywania taryfy, która nie uwzględnia drastycznego wzrostu cen energii elektrycznej i inflacji. Mimo, że spółka już dawno wniosła o zmianę taryfy, „Wody Polskie” jako regulator rynku jej dotychczas nie rozpatrzyły. Zatem aktualne opłaty za wodę i ścieki ponoszone przez mieszkańców i firmy, nie zapewniają zwrotu kosztów tych usług. Według burmistrza Krupowicza gmina liczy się z tym, że będzie musiała dołacić spółce ok.11 mln zł, by w gminie woda płynęła z kranów, a ścieki były odbierane. Mówił też o systemowym rozwiązaniu problemu, którym mogą być dopłaty do ceny wody i ścieków dla mieszkńców, które poniesie gmina.

Jak podał wcześniej skarbnik gminy, roczne zużycie energii elektrycznej przez gminne jednostki to ok. 9,4 GWh z czego najwięcej przypada na GWiK – 48%. Pozostałe to:

Oświetlenie uliczne i parkowe – 17%
Gminne jednostki budżetowe – 16%
PEC – 15%
PGK – 3%
GTBS – 1%

red.

powiązane – „Kolejne centrum logistyczne Panattoni”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie