Connect with us

Aktualności

Jeden „Barnim”

Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 17 stycznia, burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz wręczył tylko jedną nagrodę specjalną „Barnim”. Otrzymał ją, jak powiedział, „dżentelmen w sile wieku, ale wciąż młody” – Goleniów, który w ubiegłym roku obchodził 750-lecie nadania praw miejskich. Statuetkę odebrał przedstawiciel najmłodszego pokolenia goleniowian, Kornel Żyliński, uczeń pierwszej klasy SP 2.

Opublikowane

w dniu

W tym roku noworoczna gala nie tylko tym różniła się od poprzednich. Przede wszystkim odbyła się w innym niż zwykle miejscu – Zakładzie Aktywności Zawodowej (tego dnia został oficjalnie oddany do użytku), nie było też prezentacji dokonań ubiegłego roku w gminie i planów na 2019 rok, za to podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ZAZ oraz promocja płyty z piosenkami o Goleniowie w wykonaniu uczniów goleniowskich szkół.  
Poza „Barnimem” wręczono również statuetki „Mecenasa”. Otrzymali je przedstawiciele firm, które w znaczący sposób wspierały różne lokalne przedsięwzięcia i inicjatywy: Prime Cargo Poland Sp. z o.o., pani Doroty Malczyk – sklep „Pomidorek”, pana Lesława Pawłowskiego – firma „Leo”, Hotelu JF Duet, Piekarni Asprod, Restauracji Olimp, Bestseller Studios, Budimex SA oraz Stok Emballering Poland.
Na zakończenie krótkiej części oficjalnej z półgodzinnym koncertem wystąpili Jarosław Chilkiewicz i Wojciech Cugowski, a po toaście był czas na indywidualne rozmowy przy poczęstunku przygotowanym przez pracowników ZAZ.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie