Connect with us

Aktualności

Jarmark Świętojański

W dniach 28 i 29 czerwca w parku przy ul. Szczecińskiej zorganizowany został Jarmark Świętojański.

Opublikowane

w dniu

Organizatorzy imprezy zadbali o to, żeby wszyscy byli zadowoleni. Były więc stoiska handlowe oraz takie, przy których można było zjeść małe "co nieco". Nie zapomniano o dzieciach. Dla nich Goleniowski Dom Kultury przygotował wiele atrakcji m.in. dmuchany zamek (od jakiegoś czasu GDK ma własny i udostępnia go na wszystkie imprezy przez siebie organizowane). Zbudować można było chatkę Kubusia Puchatka, wziąć udział w grach zręcznościowych, warsztatach malarskich, pomalować twarz, czy pobawić się dużymi klockami Lego. Wieczorem rycerze, którzy przybyli do Goleniowa, przedstawili staropolski obyczaj, jakim była ceremonia zaślubin. Uroczystość ta odbywała się zawsze w Noc Świętojańską, dawniej Nocą Kupały zwaną. Tego dnia młodzi przysięgali sobie wierność, miłość i stawali się rodziną.

W ramach jarmarku organizowane są również Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne "Nad Iną". W tym roku w Goleniowie  gościły zespoły z Ukrainy i Niemiec. Gospodarzem tych spotkań jest Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „Ina”. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół „Bubliczki”. Drugiego dnia na scenie prezentowały się zespoły Goleniowskiego Domu Kultury.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie