Connect with us

Aktualności

Jakub Dec znów na podium

Kolejny świetny start w zawodach triathlonowych zanotował zawodnik klubu Hanza Goleniów, Jakub Dec.

Opublikowane

w dniu

1 czerwca wystartował w Triathlon Sieraków na dystansie 1/4 Iron Man (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,6 biegu). Ze znakomitym skutkiem. Wygrał w swojej kategorii wiekowej (25 – 29 lat) i równocześnie zajął 3. miejsce w kategorii open.

"Ze względu na dużą frekwencję puszczano zawodników w trzech falach po 300 ludzi, bo inaczej nie byłoby gdzie ich pomieścić. W swoim starcie z wody wyszedłem na 10. miejscu, i po 3 km na rowerze objąłem prowadzenie. Zrobiłem dwuminutową przewagę przed biegiem, ale na 8 kilometrze wyprzedził mnie jeden zawodnik i byłem drugi. W drugiej fali chłopak wygrał całość i tym sposobem byłem w całych zawodach trzeci. Dodatkowo firma Shimano zorganizowała kategorię na najszybszy przejazd trasy rowerowej podczas triathlonu i też ją wygrałem", relacjonuje J. Dec.

Już w najbliższą sobotę goleniowskiego "ironmana" czeka start w Brodnicy na Volvo Triathlon Series. Prócz niego w zawodach weźmie udział 9 innych reprezentantów Hanzy Goleniów.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie