Connect with us

Aktualności

Jaka koalicja w sejmiku?

Koalicja Obywatelska zdobyła najwięcej mandatów w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Do utrzymania w nim większości potrzeba będzie jej jednak dwóch koalicjantów.

Opublikowane

w dniu

KO zdobyła w województwie 204 979 głosów, co oznacza, że będzie miała 13 radnych. 11 mandatów przypadnie w udziale Prawu i Sprawiedliwości (171 439 głosów), 3 obejmą przedstawiciele Bezpartyjnych (87 652 głosów), 2 – Polskie Stronnictwo Ludowe (61 940 głosów), a jeden dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej (58 110 głosów).

Jedyny związany z Goleniowem polityk w sejmiku, Olgierd Geblewicz (KO), uzyskał ponad 42 tysiące głosów. To rekordowy wynik w tych wyborach.

Skład sejmiku:
Koalicja Obywatelska: Olgierd Geblewicz, Teresa Kalina, Andrzej Niedzielski, Wojciech Dorżynkiewicz, Elżbieta Kozłowska, Krystyna Kołodziejska-Motyl, Jakub Hardie-Douglas, Elżbieta Karlińska, Zbigniew Chojecki, Artur Nycz, Artur Łącki, Janusz Gromek

Prawo i Sprawiedliwość: Małgorzata Jacyna-Witt, Maciej Kopeć, Zbigniew Bogucki, Halina Szymańska, Michał Kamiński, Henryk Carewicz, Andrzej Subocz, Krzysztof Nieckarz, Wanda Jakubowska, Paweł Mucha, Ireneusz Rogowski

Bezpartyjni: Aleksander Doba, Artur Wezgraj, Marcin Przepióra

Polskie Stronnictwo Ludowe: Zygmunt Dziewguć, Olgierd Kustosz

Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica Razem: Stanisław Wziątek

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie