Connect with us

Aktualności

Jak zarżnąć imprezę

Muzyka wyśmienita. Młodzi wykonawcy dobrzy bądź wręcz świetni. Prowadzący koncert – ideał. Do tego staranna scenografia i takież nagłośnienie. II Festiwal Piosenki Starszych Panów zepsuła fatalna informacja na jego temat.

Opublikowane

w dniu

 Jedynym źródłem wiedzy o festiwalu była strona internetowa Nowogardzkiego Domu Kultury, a na niej baner informujący, że przesłuchania konkursowe odbędą się w niedzielę od godz. 13. Żadnej informacji o godzinowym planie imprezy, w sobotę nikt telefonu w NDK nie odbierał. Przyjeżdżamy więc na godzinę 13 i ze zdziwieniem stwierdzamy, że koncert trwa w najlepsze. Dowiadujemy się, że już od godziny. Oglądamy i słuchamy więc tego, co zostało do zaprezentowania. Przy okazji sprawdzamy internetową stronę NDK – teraz informuje o prawidłowej godzinie koncertu, czyli 12. Niestety, dla nas to spóźniona wiedza. Około godziny 14 prowadzący ogłasza, że to koniec przesłuchań, a po południu odbędzie się koncert laureatów i wręczenie nagród. Godzin nie podaje. Podchodzimy więc do pani, która nosi plik papierów w ręku i wyraźnie ma coś wspólnego z organizacją imprezy. Pani potwierdza nam, że faktycznie, ma wiele wspólnego. Pytamy, czy przypadkiem jeszcze wczoraj na www nie było informacji, że koncert będzie o 13? „-A tak, była” – słyszymy i to już całe wyjaśnienie. Nie drążymy tego wątku. A o której będzie koncert finałowy? – dociekamy. „-O godzinie 16” – pewnym głosem odpowiada pani z NDK.  Na pewno? – pytamy. „-Na pewno. A właściwie to nie, o 17” – zmienia zdanie pani z domu kultury.  Ale przecież na godzinę 17 jest zaplanowany recital Olgi Bończyk! – drążymy. „-To pewnie koncert finałowy będzie po recitalu” – pani z NDK pewnym głosem udziela niepewnych informacji. Dziękujemy, opuszczamy NDK i udajemy się do domu, bo czekanie co najmniej trzech godzin na ewentualne (bo przecież wcale nie pewne) ogłoszenie wyników festiwalu nie ma dla nas sensu. Jest niedziela, czas można spędzić przyjemniej.   Szkoda. Godzina koncertu, którą udało nam się ocalić, warta była przyjazdu do Nowogardu. Koncert na naprawdę dobrym poziomie, ze świetnym prowadzeniem, chętnie by człowiek posłuchał całości. Najpierw jednak powinien wiedzieć na którą się zjawić, a kiedy już się zjawi, nie słyszeć, że ma czekać pół dnia na dokończenie imprezy. Nic dziwnego, że widownia świeciła pustkami, a nieliczną publicznością byli prawie wyłącznie wykonawcy.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie