Connect with us

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać rachunek bankowy dostosowany do swoich potrzeb?

Rachunek bankowy, lub inaczej konto osobiste, to podstawowy produkt finansowy, bez którego trudno jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie we współczesnym świecie. Banki wprowadzają do ofert coraz to nowsze rozwiązania, aby maksymalnie sprostać rosnącym wymaganiom swoich odbiorców. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze rachunku bankowego i czy da się otworzyć konto osobiste bez żadnych opłat.

Opublikowane

w dniu

Czy można prowadzić konto bankowe za darmo?

Wiele banków reklamuje swoje produkty finansowe jako darmowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że w większości przypadków brak dodatkowych kosztów wymusza na użytkowniku konta spełnienie określonych warunków. Może to być np. wymóg regularnego przekazywania na konto funduszy, wykonywania ustalonej liczby płatności bezgotówkowych czy używania bankowości elektronicznej.

Aby upewnić się co do kosztów prowadzenia rachunku, prześledź dokładnie tabelę opłat i prowizji oraz regulamin. Dzięki temu zyskasz pewność co do wydatków i upewnisz się, czy jesteś w stanie spełnić warunki stawiane przez bank.

Czym jest subkonto oszczędnościowe?

Banki w ramach rachunku osobistego bardzo często zapewniają dostęp do subkonta oszczędnościowego z wariantami wspomagającymi odkładanie pieniędzy. Mowa tu np. o automatycznym przelewaniu określonej kwoty lub procentu z każdej transakcji bezgotówkowej na konto oszczędnościowe. Bardzo popularna jest również usługa zaokrąglania wartości transakcji do ustalonej sumy i odkładania różnicy.

Przykładowo, jeśli zdecydujesz się na wariant 5 zł, to przy płatności 15,56 zł kartą debetową za zakupy, na Twoje subkonto trafi 4,44 zł.

Jeśli chcesz otworzyć rachunek bankowy i jednocześnie odłożyć nieco gotówki, znajdź najlepsze konta oszczędnościowe na finanse.rankomat.pl.

Czy bankowość elektroniczna jest ważna?

Bankowość elektroniczna umożliwia swobodne zarządzanie kontem bankowym z poziomu komputera lub smartfona. Jest bardzo pomocna w racjonalnym zarządzaniu własnym budżetem. Pozwala na sprawdzenie ilości środków na koncie, zweryfikowanie historii transakcji bezgotówkowych czy wypłatę gotówki. Ponadto coraz więcej banków zapewnia możliwość automatycznego przypisywania poszczególnych wydatków do konkretnych kategorii, takich jak np. wydatki podstawowe, transport czy usługi.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rachunku bankowego?

Obecnie konto bankowe jest niemal niezbędne do zarządzania domowym budżetem. Umożliwia płacenie za zakupy stacjonarne i internetowe, otrzymywanie wypłaty z pracy czy regulowanie zobowiązań finansowych. Ponadto rachunek osobisty pozwala zautomatyzować planowanie i kontrolowanie bieżących wydatków.

Banki komercyjne proponują coraz atrakcyjniejsze oferty, przez co konta bankowe jeszcze bardziej się upowszechniają. Poszczególne warianty różnią się między sobą rodzajem opłat za prowadzenie rachunku, funkcjonalnością czy warunkami utworzenia.

Opłaty i prowizje

Podczas wyboru banku, w którym otworzy się rachunek bankowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty jego prowadzenia. Weź pod uwagę wysokość opłat za kartę debetową, przelewy krajowe i zagraniczne czy wypłacanie gotówki w bankomatach. Spore znaczenie ma również wysokość oprocentowania zgromadzonych środków. Niestety, ale w przypadku kont osobistych przeważnie jest ono niskie lub zerowe.

Dodatkowe funkcje

Banki oferują klientom różne opcjonalne funkcje, które mają ułatwić korzystanie z konta. Wśród docenianych przez odbiorców rozwiązań warto wymienić możliwość otwarcia konta walutowego, programy lojalnościowe czy usługę „smart saver”. Dla wielu osób przy wyborze konta osobistego duże znaczenie mają również dostępność sieci bankomatów, a także przejrzystość aplikacji mobilnej.

Stosowane zabezpieczenia

Banki wykorzystują wieloetapowe i bardzo zaawansowane zabezpieczenia, aby maksymalnie obniżyć ryzyko uzyskania dostępu do konta klienta przez osoby trzecie. Do często wykorzystywanych środków bezpieczeństwa należy m.in. weryfikacja dwuetapowa, powiadomienia sms lub email o przeprowadzanych transakcjach czy maskowanie hasła.

Opinie klientów

Przed otwarciem konta warto zapytać znajomych o polecenie dobrego banku do prowadzenia rachunku osobistego. Dzięki temu zyskasz szersze spojrzenie na oferowane aktualnie usługi finansowe. Możesz też skorzystać z rekomendacji znajdujących się w internecie lub sprawdzić ranking kont bankowych. Takie przejrzyste zestawienie kilkunastu propozycji pomoże Ci lepiej zorientować się w podstawowych parametrach rachunków osobistych.

– Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Pozabankowe opcje finansowania dla osób z trudnościami kredytowymi

Jeżeli zawirowania finansowe sprawiły, że masz niekorzystną historię kredytową, to pozyskanie tradycyjnego kredytu może być trudne. Może się wydawać, że z negatywnym wpisem w BIK czy KRD droga po dodatkowe pieniądze jest zamknięta. Jednak nawet w takiej sytuacji istnieją możliwości uzyskania wsparcia na rynku pozabankowym.

Opublikowane

w dniu

Rynek finansowy stale się rozwija, a na rynku pojawiają się nowe rozwiązania. Dotyczą one także osób, które mają trudności w uzyskaniu finansowania ze względu na swoją historię. Chociaż tradycyjne banki często przykładają dużą uwagę do oceny kredytowej, to sektor pozabankowy oferuje m.in. pożyczki dla zadłużonych czy pożyczki z komornikiem i złym BIK-iem. Co warto wiedzieć o tego rodzaju produktach? Sprawdź!

Co to jest pożyczka dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych to rodzaj kredytu dostępny dla osób, które mają już istniejące zobowiązania finansowe lub negatywną historię kredytową. To produkt skierowany do wszystkich, którzy zmagają się z obciążeniem finansowym, niezależnie od terminowości spłat dotychczasowych zobowiązań. 

W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów te pożyczki mogą być dostępne dla osób, które napotkały trudności ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, ale wciąż są w stanie udokumentować swoją zdolność kredytową lub zaoferować inne formy zabezpieczeń. Choć stanowią rozwiązanie dla osób z już istniejącymi długami, ich zaciągnięcie wymaga staranności i dokładnej analizy warunków, by uniknąć dodatkowych trudności finansowych.

Czym są pożyczki z komornikiem i złym BIK-iem?

Pożyczki z komornikiem i złym BIK-iem są rozwiązaniami przeznaczonymi dla osób, które mają zajęcia komornicze lub negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej. W tradycyjnych instytucjach finansowych takie historie kredytowe mogą być wykluczające dla wnioskujących o kredyt. Niemniej jednak, w życiu pojawiają się sytuacje, które wymagają szybkiego dostępu do finansowania, nawet dla osób z zadłużeniem.

Przeczytaj również: Czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne dla konsumentów?

Zalety i wady finansowania pozabankowego

Główną zaletą produktów pozabankowych jest łatwy dostęp i szybka procedura aplikacyjna, co pozwala na błyskawiczne uzyskanie potrzebnych środków. Dodatkowym atutem są elastyczne warunki spłaty. Dzięki temu dużo łatwiej dostosować je do indywidualnej sytuacji.

Warto zauważyć, że tego rodzaju produkty mogą być wyżej oprocentowane niż kredyty bankowe. Przed podpisaniem umowy dobrze sprawdzić warunki i dodatkowe opłaty, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji finansowych.

Czy warto korzystać z pożyczek pozabankowych?

W wielu przypadkach okazuje się, że wsparcie finansowe pozabankowe to przydatne narzędzie umożliwiające podreperowanie domowego budżetu. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne w przypadku, gdy banki z racji negatywnego wpisu do BIK lub nieprzychylnej historii nie chcą udzielić kredytu.

Pożyczki pozabankowe to narzędzie, którym trzeba nauczyć się posługiwać. Co to oznacza? Przede wszystkim zrozumienie warunków umowy i kosztów finansowania, które mogą być wyższe niż w banku. Niemniej jednak to często możliwość, dzięki której możesz wyjść na prostą.

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Nie chcesz odbierać nieznanych połączeń? Sprawdź, kto dzwonił!

W erze telefonów komórkowych i rosnącej liczby nieznanych połączeń, zabezpieczenie się przed potencjalnymi zagrożeniami staje się priorytetem. Odbieranie telefonu od nieznanego numeru może słusznie budzić Twój niepokój. Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji!

Opublikowane

w dniu

Zanim zignorujesz połączenie przychodzące z nieznanego numeru, możesz skorzystać z dostępnych narzędzi do sprawdzania numerów telefonów. To między innymi internetowe wyszukiwarki, które szybko pozwolą Ci ustalić właściciela konkretnego numeru. 

Sprawdź, kto dzwonił na infonumer.pl

Internetowe wyszukiwarki numerów telefonicznych to narzędzia, które umożliwiają szybkie i łatwe sprawdzenie, kto jest właścicielem danego numeru telefonu. Witryna ta gromadzi informacje na temat różnych numerów, dzięki czemu użytkownicy mogą dowiedzieć się, czy połączenie jest związane z jakąś firmą, czy też pochodzi od nieuczciwego rozmówcy.

Procedura korzystania z serwisu jest zazwyczaj prosta – wystarczy wpisać numer telefonu, który chcesz sprawdzić, a następnie zapoznać się z informacjami wyświetlanymi na ekranie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie numery są zapisane w bazie danych – w takiej sytuacji nie dowiesz się, do kogo należy dany numer. 

Jeśli więc na ekranie Twojego telefonu pojawił się nieznany numer, sprawdź, kto dzwonił na infonumer.pl.

W sieci sprawdzisz każdy numer!

W Internecie obecnie istnieje wiele serwisów online, które pozwalają na sprawdzenie, kto dzwonił pod dany numer. Dzięki nim użytkownicy mogą zdobyć informacje zwrotne od innych osób, które wcześniej miały do czynienia z danym numerem.

Jednym z popularnych numerów, który pojawia się w wielu ostatnich sprawozdaniach, jest 799393462. Użytkownicy serwisu dzielą się swoimi doświadczeniami z tym numerem, co może pomóc w ocenie, czy połączenie jest bezpieczne czy też lepiej go unikać. Na podstawie ocen łatwo można stwierdzić, że połączeń z tego numeru lepiej nie odbierać. 

Czy połączenia z nieznanych numerów mogą być niebezpieczne?

Odbieranie połączeń od nieznanych numerów może skutkować przykrymi konsekwencjami. Oczywiście, zdarza się, że jest to niewinne połączenie od znajomego, który zmienił numer lub dzwoni z telefonu innej osoby. Jednakże istnieje także ryzyko, że nieznane połączenie może być próbą oszustwa, phishingu lub innego rodzaju przestępstwa. Oszustwa starszych osób, o których tak głośno jest w ostatnich miesiącach, związane są właśnie z rozmowami telefonicznymi. 

Dlatego tak ważne jest, aby być ostrożnym i nie udostępniać osobistych informacji podczas rozmów z nieznanymi numerami. Sprawdzanie numerów za pomocą dostępnych narzędzi online może być dodatkowym zabezpieczeniem przed potencjalnymi zagrożeniami.

Chociaż połączenia przychodzące z nieznanych numerów mogą budzić niepokój, w sieci z powodzeniem funkcjonują narzędzia, które pozwalają sprawdzić, kto dzwonił. Korzystanie z takich serwisów może pomóc w zidentyfikowaniu rozmówcy i podjęciu świadomej decyzji, czy odebrać połączenie.

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Czy można ubezpieczyć domek letniskowy?

Ubezpieczenie domku letniskowego jest niezwykle ważnym krokiem, jeśli właśnie wybudowałeś taki poza miastem. Dzięki ubezpieczeniu można spokojnie odpoczywać w domku letniskowym i zadbać o bezpieczeństwo inwestycji. Mimo że taka nieruchomość z pozoru jest spokojna i zwykle znajduje się z dala od miasta, może w niej dojść do nieprzewidzianych zdarzeń – pożaru, powodzi czy włamania. Sprawdź, czy można ubezpieczyć domek letniskowy i który wariant polisy najlepiej wybrać.

Opublikowane

w dniu

Definicja domku letniskowego – co warto wiedzieć?

Domek letniskowy formalnie oznacza nieruchomość przeznaczoną do zamieszkania w określonym czasie roku, np. letnim. Jest to tzw. budynek rekreacji indywidualnej, który jest trwale związany z gruntem. Aby dana nieruchomość zakwalifikowała się do bycia określaną jako domek letniskowy, powinna spełniać kilka podstawowych kryteriów:

  • Dopuszczalny jest tylko jeden poziom.
  • Budynek musi być wolnostojący.
  • Maksymalna łączna powierzchnia użytkowa to 35 m2.
  • Budynek nie może mieć poddasza.
  • Na działce 500 m2 może znajdować się wyłącznie jeden domek letniskowy.

Aby móc postawić domek letniskowy, nie musisz starać się o zgodę na jego budowę. Po zakończeniu budowy należy jednak zgłosić odpowiedniemu organowi nadzoru, że prace są ukończone – to obowiązek, który nakłada na nas prawo. Domek letniskowy może stanąć zarówno nad jeziorem, jak i na skraju lasu czy w ogródku działkowym. Nie jest to istotne, jeśli chodzi o nazewnictwo lokalizacji nieruchomości. Jednak już w kontekście zakupu polisy położenie działki może mieć duże znaczenie.

Rodzaje ubezpieczeń dla domków letniskowych – co chroni polisa?

Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń, które warto rozważyć w przypadku domku letniskowego. Polisa najczęściej dostępna jest jako rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia domu. Można też chronić domek letniskowy z polisy dedykowanej. Wśród dostępnych rodzajów polis warto wymienić trzy warianty:

  • Ubezpieczenie od pożaru i włamań – jeśli w domku letniskowym znajduje się wiele cennych przedmiotów, warto przemyśleć zakup takiego ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czyli ubezpieczenie OC. Polisa ochroni właściciela domku letniskowego, jeśli komuś stanie się krzywda na jego terenie i pokrzywdzony będzie ubiegać się o odszkodowanie.
  • Ubezpieczenie od katastrof naturalnych – dobrowolne ubezpieczenie, które chroni od skutków m.in. powodzi, trzęsienia ziemi czy uderzenia pioruna.

Jeśli na terenie domku letniskowego masz zwierzęta, warto rozważyć zakup osobnej polisy. Ubezpieczenie konia – gdzie kupić? Zainteresuj się tematem, zwłaszcza że zwierzęta czasami mogą spowodować duże szkody. 

Ubezpieczenie domku letniskowego zadziała, gdy dojdzie do m.in. niespodziewanych sytuacji (np. pożaru czy powodzi). Jeśli chcesz zabezpieczyć się od włamań i kradzieży, powinieneś spełnić kilka warunków. Ubezpieczyciele zwykle określają, jakie powinny być zamki czy kłódki w drzwiach. Niekiedy domek letniskowy trzeba będzie zabezpieczyć np. dodatkowymi kratami, żaluzjami antywłamaniowymi albo okiennicami. Co chroni polisa? Otóż m.in. ściany działowe, dach, fundamenty, podłogi, parapety, izolacje, armaturę, piece i kominki, urządzenia techniczne w domku letniskowym oraz zakończenia instalacji (takie jak włączniki lub kontakty). Warto pamiętać, że część ubezpieczalni może nie wypłacić odszkodowania za ewentualne szkody, gdy domku nie używano dłużej niż 180 dni. Odszkodowania można też nie otrzymać, jeśli do szkody doszło poprzez m.in. zły stan techniczny domku letniskowego, brak prac konserwatorskich, pękanie mrozowe czy samowolę budowlaną.

Dlaczego warto ubezpieczyć domek letniskowy?

Domki letniskowe często położone są z dala od innych zabudowań, więc bywają atrakcyjnym celem dla włamywaczy. Ubezpieczenie ochroni nieruchomość przed kradzieżą czy uszkodzeniami związanymi z włamaniem. Domek może być też narażony na ekstremalne warunki pogodowe, m.in. powódź, porywisty wiatr czy gradobicie. Dobrze dobrane ubezpieczenie powinno pokryć naprawę ewentualnych strat. Nawet w najspokojniejszym miejscu może dojść do np. pożaru, dlatego lepiej kupić polisę i spać spokojnie. Co jeszcze obejmuje polisa? Dowiesz się więcej tu.

Warto wykupić ubezpieczenie również po to, aby chronić się przed szkodami wyrządzonymi przez osoby trzecie. Może się zdarzyć, że podczas twojej nieobecności ktoś coś zniszczy. Polisa obejmuje takie sytuacje, dzięki czemu będzie można pokryć koszty naprawy uszkodzonych elementów. Niektóre ubezpieczalnie oferują też ochronę wartościowych przedmiotów (m.in. elektroniki czy sprzętu sportowego). Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną polisę, sprawdź oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Zwróć uwagę na to, jaka jest lokalizacja nieruchomości oraz jej wartość (również przedmiotów w domku). Upewnij się, że wybrane ubezpieczenie obejmuje najważniejsze zdarzenia, które mogą się wydarzyć. Pamiętaj, że ubezpieczenie domku letniskowego, to nie tylko zabezpieczenie nieruchomości, ale też inwestycja w… spokojną głowę.

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie