Connect with us

Goleniów

Jak w 4 miesiące połączyć dwa szpitale?

Goleniów. Harmonogram przejęcia goleniowskiego szpitala przez szpital kliniczny SPSK-2 na Pomorzanach, krok po kroku to precyzuje.

Opublikowane

w dniu

Najpierw strony (powiat goleniowski, SPSK-2 i spółka „Szpitalne Centrum Medyczne”) informują NFZ o zamiarze połączenia szpitali. Ustalają na jakich zasadach SPSK-2 przejmie majątek ruchomy i nieruchomy szpitala oraz oszacowują wartości prawa użytkowania nieruchomości szpitalnych. Uzyskują wstępną zgody rektora PUM na połączenie szpitali. To wszystko zaplanowano jeszcze na lipiec.

W sierpniu ma być wykonany audyt goleniowskiego szpitala oraz sporządzony biznesplan.

We wrześniu rada powiatu ma uchwalić wolę połączenia szpitali, a NFZ dać promesę cesji kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK-2.

W październiku kontrakt goleniowskiego szpitala z NFZ przechodzi na SPSK-2, SPSK-2 uzyskuje tytuł prawny do sprzętu medycznego i nieruchomości szpitalnych, a rada powiatu wyraża zgodę na obciążenie SPSK-2 płatnym prawem użytkowania nieruchomości goleniowskiego szpitala i rozwiązanie niektórych umów cywilnoprawnych.

W listopadzie zawieranie przez SPSK-2 umów z pracownikami goleniowskiego szpitala, przekazanie dokumentacji medycznej pacjentów i pracowniczej, przekazanie nieruchomości, sprzętu medycznego i wyposażenia.

Od 1 grudnia szpital w Goleniowie jest integralną częścią SPSK-2, co oznacza, że pacjent trafiający do goleniowskiego szpitala jest pacjentem SPSK-2 na Pomorzanach, a dotychczasowi pracownicy goleniowskiego szpitala pracownikami SPSK-2.

red.

powiązane – „Od 1 grudnia – szczeciński szpital kliniczny w Goleniowie.”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie