Connect with us

Aktualności

Jak trzeba, zablokują drogę

STEPNICA. Mieszkańcy Łąki i Jarszewka zdecydowanie sprzeciwili się wczoraj planom budowy biogazowni w Łące, niecałe 200 metrów od budynków mieszkalnych. Jasno powiedzieli, że do budowy nie dopuszczą.

Opublikowane

w dniu

 Spotkanie z inwestorem, który chce uszczęśliwić obie wsie biogazownią mającą rocznie przerabiać 15 tysięcy ton fermentującego obornika, gnojowicy, kiszonki z kukurydzy i trawy było bardzo merytoryczne. Inwestor chyba nie oczekiwał, że mieszkańcy będą świetnie przygotowani do dyskusji, przeczytają z uwagą wszystkie dotyczące jej dokumenty, a swoimi pytaniami zapędzą panów z Warszawy w kozi róg. Na większość bardzo konkretnych i logicznych pytań nie padły żadne rzeczowe odpowiedzi. Zapewnienia, że biogazownia będzie czysta, bezwonna i w ogóle superprzyjazna – wyśmiano. Nic też nie dały próby zaprzyjaźnienia się pana inwestora ze zgromadzonymi: usłyszał, że próbuje postępować, jakby miał w ręku podręcznik negocjacji. Przyjaźni nie będzie. Można się natomiast spodziewać nie tylko ruchów prawnych ze strony mieszkańców wsi; gotowi są w razie potrzeby zablokować drogi dojazdowe do miejsca, gdzie niechciana przez nich biogazownia ma powstać. Wyraźnie zapowiedział to Ryszard Ławicki, mieszkaniec Racimierza i przewodniczący Rady Miejskiej w Stepnicy. Burmistrz Andrzej Wyganowski też deklaruje wszelkie możliwe wsparcie protestującym mieszkańcom.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie