Connect with us

Goleniów

Jak najszybciej rozpocząć budowę obwodnicy Szczecina!

Goleniów. Województwo Zachodniopomorskie jest gotowe przejąć sześć odcinków dróg zaplanowanych w ramach budowy Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. – Ta inwestycja ma strategiczne znaczenie dla Pomorza Zachodniego, dlatego robimy wszystko, by powstała jak najszybciej. Pisze marszałek województwa.

Opublikowane

w dniu

Zachodnia obwodnica Szczecina, projektowana jako przedłużenie trasy S6 od węzła Goleniów do Kołbaskowa, spowoduje rewolucyjne zmiany na regionalnej mapie drogowej. Wygodniejszy i szybszy będzie dojazd nad morze, na lotnisko i do przejść granicznych, ciężarówki z Z.Ch.Police nie będą przebijać się przez Szczecin, usprawniony zostanie ruch lokalny. Korzyści dla mieszkańców i dla środowiska są oczywiste. Powstanie ZDOS oznacza jednak konieczność wprowadzenia szeregu zmian na sieci dróg gminnych, powiatowych, wojewódzkich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad napisała w tej sprawie do samorządów jako właścicieli i zarządców infrastruktury. Województwo Zachodniopomorskie poproszono o zajęcie stanowiska w sprawie przejęcie sześciu odcinków dróg zaprojektowanych w ramach ZDOS. To m.in. o fragmenty DW 114 przy planowanym węźle Tanowo, skrzyżowanie z DW 115, planowane dojazd do węzła Police od DW 114 oraz DW 111 przy węźle Modrzewie.

Red

powiązane – „Usługi zastąpią służbę”

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Odwołają sołtysa?

Goleniów. Za tydzień odbędzie się głosowanie o odwołanie sołtysa Klinisk.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w odpowiedzi na wniosek o odwołanie sołtysa oraz Rady Sołeckiej złożony przez mieszkańców Klinisk, burmistrz gminy Goleniów zawiadomił o zwołaniu zebrania wiejskiego na dzień 👉 27 marca 2023 r. | poniedziałek | na godzinę 17.00. Na zebraniu odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich. Zebranie odbędzie się w Szkole Podstawowej im. prof. Wiesława Grochowskiego w Kliniskach.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wygrali spartakiadę

Goleniów. Jednym punktem reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Goleniowa pokonała UTW Nowogard w sobotniej Spartakiadzie Seniorów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawody dla seniorów odbyły się w hali sportowej OSiR w Goleniowie już po raz trzeci. Do tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba – 9 drużyn.
Rywalizowały ze sobą zespoły: UTW z Goleniowa, Kamienia Pomorskiego, Polic, Nowogardu, PZERiJ z Goleniowa i Mostów, goleniowskie Amazonki, Klub Seniora z Klinisk i Bosman Nowogard.
Zawodnicy zmierzyli się w takich dyscyplinach jak min.: kozłowanie piłką koszykową, slalom z kijem hokejowym, toczenie hula hop, bieg po krze, rzuty lotkami do tarczy czy bieg z woreczkiem na głowie.
Na podium znaleźli się reprezentanci UTW z Goleniowa, UTW z Nowogardu i Bosman Nowogard, dopingowani przez całą widownię kibiców.

red.

powiązane – „Senioriady”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie