Connect with us

Goleniów

Jak działa propaganda burmistrza

Goleniów. Wczoraj burmistrz Krupowicz ochoczo pochwalił się otrzymaniem abslutorim, ale brak votum zaufania dyskretnie pominął.

Opublikowane

w dniu

Widać to na zdjęciu z jego prywatnego, ale finansowanego przez gminnych podatników, profilu na FB „Robert Krupowicz Twój burmistrz Goleniowa”. Wyeksponowany sukces, a o braku votum zaufania na samym końcu informacji i tak mętnie, żeby wyglądało, że to votum to nic ważnego (czytaj poniżej)– nie ma co zaślepionym fanom psuć humorów taką niewygodna prawdą, do końca pewnie i tak nie doczytają. No i oczywiście nigdzie ani słowa o kryzysie śmieciowym, ani o przedłużeniu zwolnienia lekarskiego burmistrza do 20 września.

FB burmistrza: „26 sierpnia 2020 r. odbyła się XXII sesja, w trakcie której Rada Miejska w Goleniowie wyraziła pozytywną ocenę pracy Burmistrza Gminy Goleniów w wydatkowaniu publicznych pieniędzy, głosując za udzieleniem absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy za 2019 rok.
Absolutorium to potwierdzenie przez Radę Miejską, że ubiegłoroczny budżet został wykonany w sposób prawidłowy, zgodny z prawem i wszelkimi wymaganymi procedurami.
Na sali obecnych było 17 radnych. Za przyje?ciem uchwały głosowało 11 radnych, 5 było przeciw, 1 się wstrzymał. Sprawozdanie w tej sprawie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej.
Zgodnie z wprowadzoną w 2018 roku nowelizacja? ustawy o samorządzie gminnym, procedurą udzielenia absolutorium rozpoczęło przedstawienie „Raportu o stanie Gminy Goleniów na 2019 rok”.
Zaprezentowany na sesji Raport zlecony zewnętrznej, niezależnej organizacji – Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprezentowany przez autorów – dr Arkadiusza Malkowskiego i Roberta Żarkowskiego, został odebrany pozytywnie ze względu na rzetelność i wysoki poziom przygotowania.
Zgodnie z procedurą, przedstawienie Raportu zakończyła debata na jego temat, w kto´rej radni zajęli swoje stanowisko, a następnie głosowanie nad uchwałą o udzielenie Burmistrzowi Gminy wotum zaufania.
Na sali obecnych było 17 radnych. Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych, 5 było przeciw, nikt się nie wstrzymał. Dwóch obecnych radnych nie oddało głosu. Biorąc pod uwagę powyższe, uchwała nie uzyskała akceptacji Rady…”

red.

powiązane – „Absolutorium bez zaufania”

Goleniów

Posadzą las

Goleniów. Ponad setka osób będzie jutro sadzić las.

Opublikowane

w dniu

Nadleśnictwo Goleniów dostarczy sadzonki i ludzi, którzy wraz z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej INA oraz pracownikami IKEI będą jutro od godz. 10 sadzić las na północ od Miękowa.

red.

powiązane – „Dwa marsze w niedzielę”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dwa marsze w niedzielę

Goleniów. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przez Goleniów przejdą dwa marsze.

Opublikowane

w dniu

Pierwszy to MARSZ DLA JEZUSA – uroczysta, barwna, radosna procesja, która wyruszy o godz. 11:40 z Plant. Parafia pw. Św. Katarzyny ogłasza konkurs na najpiękniejszą oraz na najdłuższą palmę; zwycięzcy otrzymają nagrody, które zostaną przyznane i wręczone na Mszy Świętej o godz. 12:00.

W tym samym dniu, w rocznicę śmierci św. Jan Pawła II, w duchowej łączności z Polakami w wielu miastach Polski i na całym świecie, odbędzie się goleniowski MARSZ PAPIESKI, marsz wdzięczności za życie, dzieło i pontyfikat św. Jana Pawła II. Parafia pw. Sw. Katarzyny zapraszamy na wieczorną Mszę o godz. 18:00, po Mszy o godz. 19:00 wymarsz z placu przed kościołem, ulicami miasta, do pomnika Jana Pawła II, stojącego przed kościołem św. Jerzego – zabierzcie ze sobą flagi biało-czerwone, świece, znicze, które złożymy przed pomnikiem. Podczas marszu wsłuchamy się w głos oraz nauczanie, zawsze zatroskanego o Polskę i Polaków, św. Jana Pawła II.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina spółkom, spółki gminie

Goleniów. Radni zdecydowali dzisiaj o dokapitalizowaniu spółek GWiK i „Port Lotniczy Szczecin-Goleniów”.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o podniesienie kapitału zakładowego w tych spółkach poprzez objęcie w nich przez gminę udziałów – w GWiK za 880 tys zł i w Porcie Lotniczym za 680 tys zł. Skarbnik gminy uzasadnił te operacje trudną sytuacją finansową obu spółek, w których gmina jest udziałowcem – w GWiK 100%, a w Porcie Lotniczym 2,5% (tu według skarbnika strata za rok 2022 to ok. 10.6 mln zł.).

W praktyce wydatki z budżetu gminy w ten sposób uchwalone, trafią z powrotem do… jej budżetu – obie spółki zalegają bowiem z zapłatą gminie podatku od nieruchomości za rok 2022 właśnie wymienione kwoty dokapitalizowania i mają za nie spłacić te zaległości.

Jak podał skarbnik, gmina dofinansowała Port Lotniczy po raz pierwszy od roku 2010.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie