Connect with us

Aktualności

Jak dobrze wykorzystać swój 1%?

Obecny okres rozliczeń podatkowych nie musi wiązać się tylko z poczuciem przykrej powinności – wręcz przeciwnie. Jest to wspaniała okazja by móc uczynić trochę dobra i pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wszystko to za sprawą 1%, który możemy przeznaczyć na działania organizacji pożytku publicznego. Jedną z organizacji, której działania można wesprzeć jest Fundacja Alivia, która w tym roku postanowiła wznowić kampanię „Wojna z rakiem”, której celem jest pomoc pacjentom onkologicznym w dostępie do leczenia i badań diagnostycznych. Fundacja Alivia zachęca do korzystania z możliwości przekazania 1% na OPP i podpowiada na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o przekazaniu pomocy danej organizacji.

Opublikowane

w dniu

5 rzeczy, które musisz wiedzieć by dobrze pomóc!

1. Wybierz cel. 
Zastanów się, jaki cel jest dla Ciebie ważny, komu chciałbyś pomóc i dopiero wtedy wybierz organizację o odpowiednim profilu. W wyborze pomóc Ci może strona www.ngo.pl.

2. Dowiedz się więcej.    

Poszukaj organizacji, która dokładnie odpowiada Twoim oczekiwaniom. Wejdź na jej stronę internetową, zapoznaj się z jej działaniami, zobacz efekty, poznaj opinie. Pomóż tym, którzy skutecznie pomagają innym.

3. Nie ufaj – sprawdzaj.

Każda organizacja, która korzysta z przywileju pozyskiwania 1% ma obowiązek przejrzystości działań i finansowania. Zajrzyj do jej sprawozdania merytorycznego czy finansowego, które są dostępne na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Upewnij się, że Twoja pomoc zostanie właściwie wykorzystana.

4. Uważaj na cyferki.

Pamiętaj by w formularzu podatkowym dokładnie wpisać numer KRS do rubryki. Zrób to na spokojnie, ponieważ nie ma możliwości korekty źle wpisanego numeru KRS. 

5. Zaangażuj się.

Po przekazaniu organizacji swojego 1% poszukaj informacji o jej planach na kolejny rok, bądź na bieżąco i śledź jej działania lub zadzwoń po więcej informacji. Zaangażuj się i pomagaj dalej!   

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie