Connect with us

Aktualności

Jak być chrześcijaninem?

W ramach „Goleniowskich spotkań z piórem” odbyło się spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim.

Opublikowane

w dniu

Były redaktor „Tygodnika Powszechnego”, ceniony publicysta, spotkał się z mieszkańcami Goleniowa 8 października br. Podczas tej wizyty ksiądz podjął próbę odpowiedzi na pytanie „Jak być chrześcijaninem w XXI wieku”, które zostało postawione przez prowadzącą Marię Palicę. Wg ks. Bonieckiego odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna – nikt jednoznacznie nie może o sobie powiedzieć, że jest dobrym katolikiem, takim sobie” albo wcale. Proces ten jest dziś znacznie bardziej złożony niż dawniej, tak jak dzisiejszy świat różni się zdecydowanie od świata starożytności czy średniowiecza.

 Według księdza Bonieckiego, dzisiejsze czasy są zupełnie inne i chrześcijaninem można być tylko z wyboru. Co to właściwie znaczy? Tak postępować, by przestrzegać przykazań i z całym przekonaniem wyznawać wiarę katolicką. Wspomniał też o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą islam i nurty z nim związane – przede wszystkim chodzi o fundamentalistów, ostatnio bardzo aktywnych. Wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania, a kończąc je, nawiązał do świętego Jana Pawła II, który jako pierwszy z papieży zgromadził w Asyżu przedstawicieli wszystkich religii i zachęcił do wspólnej modlitwy.

Spotkanie było prowadzone z humorem, przeplatane krótkimi anegdotkami. Różniło się też od innych tego typu, ponieważ poza sferą czysto merytoryczną miało dla niektórych rangę spotkania duchowego

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie