Connect with us

Stepnica

Izba pamięci

Stepnica. Izba pamięci czyli miejsce pełne lokalnej historii, powstało z unijnym wsparciem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

W tym roku środki finansowe z PO RYBY 2014-2020 pozwolą na jego rozbudowę. Umowę, na mocy której do beneficjenta trafi ponad 100 tys. zł, wczoraj marszałek województwa i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stepnicy Małgorzata Gałan.

Izba pamięci to witryny, gabloty, ścianki wystawiennicze m.in. z pamiątkami, dokumentami, zdjęciami związanymi z lokalną historią. Odbywają się w niej spotkania mieszkańców z autorami dziejów Stepnicy, historykami, potomkami pierwszych osadników gminy i rybakami.

Unijne wsparcie z PO RYBY 2014-2020 pozwoli na rozbudowę utworzonej w Miejskiej Bibliotece Publicznej Izby Pamięci Ziemi Stepnickiej. Polegać ona będzie na remoncie pomieszczenia i zakupie dodatkowego wyposażenia w postaci gablot, witryn, umożliwiających ekspozycje już posiadanych i pozyskiwanych eksponatów.

  • Pomysł rozbudowy Izby Pamięci Ziemi Stepnickiej pojawił się tuż po jej utworzeniu, gdy okazało się że ilość przekazanych eksponatów przez mieszkańców gminy jest tak duża, że przerasta możliwości lokalowe biblioteki. Ludzie są dumni, że ich najbliżsi tworzyli historię naszej gminy, posiadają wiele pamiątek, dokumentów, zdjęć oraz rzeczy codziennego użytku, którymi chcą się podzielić. Dlatego, aby wystawić wszystkie eksponaty niezbędna jest jej rozbudowa – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stepnicy Małgorzata Gałan.

Całkowity koszt związany z rozbudową Izby Pamięci to ok. 120 tys. zł. Dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniesie ponad 100 tys. zł. Zgodnie z planem zadanie ma zakończyć się w grudniu 2023 r.

red.

powiązane – Ekran z „wynikami”

Stepnica

Na leżakach w amfiteatrze

Stepnica. Jutro, w piątkowy wieczór Kino Plenerowe z Pomorzem Zachodnim w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Wspólnie z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie gmina zaprasza na seans pod chmurką – w amfiteatrze. Na wygodnych leżakach będzie można obejrzeć komedię obyczajową „Chrzciny” z Katarzyną Figurą w roli głównej.

22.09.23r (piątek) amfiteatr w Stepnicy
Start seansu: 19:30

red.

powiązane – „Dodatkowy obwód”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Dodatkowy obwód

Stepnica. Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Szczecinie w gminie Stepnica powstał dodatkowy obwód głosowania dla mieszkańców Łąki oraz Jarszewka.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, chodzi o OKW nr 4 w Łące z siedzibą w świetlicy wiejskiej w Łące. Mieszkańcy miejscowości Racimierz, Żarnowo, Żarnówko, Zielonczyn i Miłowo, głosują jak do tej pory w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 w Racimierzu z siedzibą w Domu Kultury w Racimierzu.

Pozostałe Obwodowe Komisje Wyborcze nie zmieniły siedzib ani granic obwodu głosowania. Z aktualnym podziałem na obwody głosowania można się zapoznać w Biuletynie Informacji Publicznej.

red.

powiązane – „Droga 111 przebudowana”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Droga 111 przebudowana

Stepnica. W dniu 27.08.2023 r. z okazji gminnych Dożynek w Stepnicy nastąpiło przekazanie przez marszałka zachodniopomorskiego burmistrzowi Miasta i Gminy Stepnica zakończonej inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 111.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, droga przebiega z południa gminy na jej północ przez miejscowości Stepnica, Stepniczka, Miłowo, Zielonczyn, Żarnówko, Żarnowo, Racimierz i Łąka. Droga jest nowoczesna, z nowym oświetleniem ledowym, nowymi przystankami autobusowymi, nowymi chodnikami. W miejscowościach wybudowano kanalizację wód opadowych. W wielu miejscach wykonano także nowe wodociągi i kanalizację sanitarną. Jak wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego była to największa inwestycja na drogach wojewódzkich w 2022 i 2023 r.
Jako sprzętowe wsparcie w utrzymaniu porządku na nowo wybudowanej drodze marszałek przekazał burmistrzowi symboliczną miotłę z okazjonalną dedykacją

red.

powiązane – „Dożynki w Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie