Connect with us

Aktualności

Inwestycje na kredyt

Obligacje dłużne o wartości 27 milionów złotych wyemitować zamierza w tym roku gmina Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Z projektem uchwały w tej sprawie radni zapoznali się w miniony wtorek, o tym, czy zostanie on przyjęty – zapewne tak będzie, bo połączone komisje propozycję zaakceptowały – zdecydują na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Z przedstawionego dokumentu wynika, że obligacje wyemitowane zostaną w trzech seriach, a następnie wykupywane będą do 2027 roku. Władze gminy założyły, że pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na budowę bloku przy ul. Mikołajczyka (7 mln zł), mieszkań socjalnych przy ul. Chopina (1 mln zł), generalny remont budynku po klubie „Rampa” oraz starej kolejowej wieży ciśnień (6 mln zł), projekty realizowane w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, w tym dworzec (5 mln zł), budowę sali gimnastycznej w Białuniu (2 mln zł), budowę dróg w technologii yomb (2 mln zł), a także chodnika w Rurzycy (1 mln zł), ścieżki rowerowej w Żdżarach (1 mln zł), części ulicy Kalinowej (1 mln zł) i oświetlenia na na terenach wiejskich (1 mln zł).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie