Connect with us

Nowogard

Inwestycja JMB na ukończeniu

Nowogard. JMB Wind Engineering finalizuje inwestycje pod Nowogardem.

Opublikowane

w dniu

Prezes firmy Edward Jarlaczyński na niedawnej konferencji prasowej zapowiedział, że od października br. ma ruszyć produkcja testowa. Poinformował też, że kierowana przez niego spółka planuje koleją inwestycję na tym samym terenie.

Fabryka pod Nowogardem to wspólna inwestycja firmy JMB oraz szwajcarskiego koncernu 3A – producenta pianek PET marki AIREX®

Inwestycja realizowana jest w Nowogardzkiej Strefie Inwestycyjnej. Zakończenie budowy planowane jest na początek października 2022 r. Po zakończeniu budowy, instalowana będzie infrastruktura do uruchomienia pierwszej produkcji.

W fabryce docelowo prowadzone będą:

  1. produkcja arkuszy pianki PET (czyli surowca dla JMB)
  2. produkcja zestawów części do łopat elektrowni wiatrowych (z pianki PET).

Najpierw produkcję pianki PET uruchomi szwajcarski partner JMB, czyli koncern 3A Composites, który jest producentem pianek pod marką AIREX® (nazwa nowej spółki w Polsce to AIREX Poland Sp. z o.o.).

Produkcja pianki PET wystartuje w czwartym kwartale 2022. Proces produkcyjny jest zaawansowany i zautomatyzowany. Koncern 3A zatrudni na start około 20 osób.

Następnie w nowej fabryce swoją produkcję uruchamiać będzie także JMB. Będzie to produkcja bardziej manualna, zbliżona to tej, którą realizuje w Budnie pod Goleniowem, gdzie obecnie pracuje blisko 400 osób.

Uruchamianie części produkcji JMB pod Nowogardem będzie rozłożone w czasie, będzie realizowane etapami, tak też będą przymowani nowi pracownicy.

red.

powiązane – „Diamentowe JMB”

Nowogard

Laureatka z Nowogardu

Nowogard. Aleksandra Krupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie została laureatką tegorocznego wojewódzkiego konkursu dotyczącego problematyki HIV i AIDS.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, Wyróżnienie otrzymała za wywiad, który przeprowadziła ze swoją mamą.

  • Przeprowadziłam go z moją mamą, ponieważ ona pracowała przez ponad 20 lat jako diagnosta laboratoryjny. Przeprowadziłyśmy ten wywiad o HIV-ie i o chorobie AIDS. Zawarłyśmy w tym informacje np. jak można się zarazić, czy jak prowadzić profilaktykę – mówiła radiu Aleksandra Krupa (na zdj. pierwsza z lewej)

red.

powiązane – „Stary szpital do remontu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Stary szpital do remontu

Nowogard. Umowa na termomodernizację starej bryły szpitala w Nowogardzie podpisana.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, podpisana została umowa na wykonanie termomodernizacji starych obiektów Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że zaplanowane prace ruszą najpewniej we wrześniu. Ich zakres będzie jednak bardzo szeroki, bo obejmą obiekt administracyjny, laboratoria i starą bryłę głównego budynku, a zakładają między innymi ocieplenie budynków oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.
Termomodernizacja szpitalnych obiektów w Nowogardzie będzie dofinansowana z programu Polski Ład. Koszt inwestycji to blisko 4,8 mln zł, a jej wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Usługi-Handel Rafał Zieliński z Chełmży.

red.

powiązane – „Termomodernizacja i lądowisko”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Dyrektor prosi o wsparcie

Nowogard. Dyrektor Kazimierz Lembas opublikował apel z prośbą o wsparcie dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Czytamy w nim m.in. :”…sytuacja, w której znalazł się nasz szpital, zresztą jak większości inne szpitale w całej Polsce, jest to sytuacja trudna i nieprosta. W związku z trudną sytuacją ekonomiczną szpitala, gdzie nastąpił wzrost kosztów energii i usług oraz utylizacji odpadów, oraz podniesienie płacy minimalnej, którą musi zagwarantować szpital swoim pracownikom, zwracamy się z uprzejmą prośbą do podmiotów gospodarczych w Nowogardzie oraz Powiatu Goleniowskiego i osób fizycznych mogących udzielić pomocy naszemu szpitalowi, o udzielenie wsparcia finansowego lub rzeczowego, na pomoc w zakresie leczenia pacjentów wymagających świadczenia usług medycznych…”

Kazimierza Lembasa (radny powiatowy i jednocześnie dyrektora szpitala w Nowogardzie), mówił na jednej z ostatnich sesji rady powiatu, że jego szpital ma problemy finansowe – za rok ubiegły strata była największa w kilkunastoletniej historii jego dyrektorowania.

red.

powiązane – „Tragiczna sytuacja szpitala”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie