Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Inwestycja JMB na ukończeniu

Nowogard. JMB Wind Engineering finalizuje inwestycje pod Nowogardem.

Opublikowane

w dniu

Prezes firmy Edward Jarlaczyński na niedawnej konferencji prasowej zapowiedział, że od października br. ma ruszyć produkcja testowa. Poinformował też, że kierowana przez niego spółka planuje koleją inwestycję na tym samym terenie.

Fabryka pod Nowogardem to wspólna inwestycja firmy JMB oraz szwajcarskiego koncernu 3A – producenta pianek PET marki AIREX®

Inwestycja realizowana jest w Nowogardzkiej Strefie Inwestycyjnej. Zakończenie budowy planowane jest na początek października 2022 r. Po zakończeniu budowy, instalowana będzie infrastruktura do uruchomienia pierwszej produkcji.

W fabryce docelowo prowadzone będą:

  1. produkcja arkuszy pianki PET (czyli surowca dla JMB)
  2. produkcja zestawów części do łopat elektrowni wiatrowych (z pianki PET).

Najpierw produkcję pianki PET uruchomi szwajcarski partner JMB, czyli koncern 3A Composites, który jest producentem pianek pod marką AIREX® (nazwa nowej spółki w Polsce to AIREX Poland Sp. z o.o.).

Produkcja pianki PET wystartuje w czwartym kwartale 2022. Proces produkcyjny jest zaawansowany i zautomatyzowany. Koncern 3A zatrudni na start około 20 osób.

Następnie w nowej fabryce swoją produkcję uruchamiać będzie także JMB. Będzie to produkcja bardziej manualna, zbliżona to tej, którą realizuje w Budnie pod Goleniowem, gdzie obecnie pracuje blisko 400 osób.

Uruchamianie części produkcji JMB pod Nowogardem będzie rozłożone w czasie, będzie realizowane etapami, tak też będą przymowani nowi pracownicy.

red.

powiązane – „Diamentowe JMB”

Nowogard

R-XXI ma nowa kwaterę

Nowogard. 23 września 2022 r nastąpiło oficjalne otwarcie nowej kwatery składowania odpadów na terenie Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, którego członkami są wszystkie gminy naszego powiatu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje R- XXI, 17.05.2021 r. Celowy Związek Gmin R-XXI podpisał umowę na budowę kwatery składowania odpadów. Całkowita powierzchnia kwatery wynosi ponad 6 ha, natomiast jej pojemność to 574 000 m3. Obok kwatery powstały trzy zbiorniki. Każdy o pojemności 1500 m3 z przeznaczeniem na odcieki i wody opadowe. Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w formie pożyczki w kwocie ponad 15 mln zł.

red.

powiązane – „R-XXI liczniejszy”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

W niedziele pchli targ

Nowogard. W niedziele 25 września odbędą się pierwsze urodziny pchlego targu.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Laboratorium Przyszłości

Nowogard. Znaczną ilość wysokiej klasy urządzeń i pomocy naukowych odebrali 16 września dyrektorzy publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Była to druga już dostawa wspierających nowoczesną edukację sprzętów, które zakupione były ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy i stacje lutownicze, a spotkanie było też dobrą okazją do zaprezentowania możliwości, jakie dają wirtualne laboratoria Empiriusz, w których z pomocą gogli i kontrolerów ruchu dokonuje się na przykład doświadczeń chemicznych.

red.

powiązane – „Inwestycja na ul. 700 lecia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie