Connect with us

Aktualności

InPost frontem do klienta

Goleniowscy pracownicy InPost nie wydali prezesowi firmy przesyłki firmowej powołując się na własne… przepisy ogólne!

Opublikowane

w dniu

W piątek 23 maja po godz 13 prezes pewnej firmy udał się do przedstawicielstwa InPost w Goleniowie w Kasie Stefczyka z awizem, wyznaczającym odbiór przesyłki sądowej na ten dzień. Sympatyczna pani poprosiła o dowód i pieczątkę firmową. Prezes dowód miał, ale nie miał pieczątki, więc pani odmówiła mu wydania przesyłki. Prezes spytał o podstawę prawną tej odmowy i usłyszał w odpowiedzi: – Takie są nasze przepisy ogólne.

Mimo usilnych prób prezesowi nie udało się uzyskać informacji, jakie to konkretnie przepisy, nie mówiąc o ich egzemplifikacji. Poprosił zatem o potwierdzenie na awizie, że tu był i nie wydano mu przesyłki z powodu braku pieczątki. Miła pani zadzwoniła do InPost w Goleniowie z pytaniem, czy może to zrobić. Usłyszała, że w żadnym razie. Wtedy prezes poszedł do biura InPost przy ul. Konstytucji 3 Maja. Tam spotkał się z mniej miłymi paniami, które bojowo zapowiedziały mu, żeby sobie wybił z głowy pytanie o podstawe prawną. – My na prawie się znać nie musimy i bez pieczątki przesyłki nie wydamy, a jak pan zna prawo to pan powinien znać podstawę prawną.

Na tej samej zasadzie odmówiły mu potwierdzenia, że odmówiono mu wydania przesyłki z powodu braku pieczątki. Prezes wrócił do SKOK Stefczyka i poprosił o pokazanie przesyłki, której wydania mu odmówiono. Spisał kto był nadawcą i wysłał do prezesa sądu informację o powodach nieodebrania pisma z sądu. Sprawę zgłosił też Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów. Także to, że reklamacje na działalność InPost można składać tylko na formularzu ze strony internetowej operatora, a żywi pracownicy np. biura w Goleniowie ich nie przyjmują.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie